1. Anasayfa
  2. /
  3. Fon, Hibe, Destek Duyuruları
  4. /
  5. Adnan Ergeç Fonu 6....

Adnan Ergeç Fonu 6. Dönem Başvuruları Açıldı!

Adnan Ergeç Fonu, 18-30 yaş arası gençlerin Türkiye ile ilişkili toplumsal hafıza, geçmişle yüzleşme, toplumsal barış ve eşitliğin inşası ve/veya ayrımcılığın önlenmesine yönelik projelerini desteklemeye devam ediyor. Son başvuru tarihi 9 Aralık 2021, saat 17.00.

Ekim ayında 5. dönemini geride bırakan Adnan Ergeç Fonu’nun yeni dönemi için başvurular açıldı. Projenin başvuru koşulları arasında Türkiye’de ikamet etmek ve 18-30 yaş arasında olmak bulunuyor.

Ayrıca başvurusu yapılacak projenin konusunun Türkiye ile ilişkili toplumsal hafıza, geçmişle yüzleşme, toplumsal barış ve eşitliğin inşası ve/veya ayrımcılığın önlenmesine yönelik bir çalışma olması gerekiyor.

Bunlara ek olarak projenin konusunun ve çıktılarının ırkçılık, cinsiyetçilik, şiddet övgüsü, transfobi-homofobi, etnik, dini ve/veya politik ayrımcılık içermemesi gerekiyor.

Başvuru için gerekenler ise şu şekilde sıralanıyor:

  • Proje başvuru formu
  • Proje sahibinin özgeçmişi
  • (Eğer sanat alanında bir proje fikriyle başvuruluyorsa) Başvuru sahibinin portfolyo veya filmografisi
  • Proje zaman planı (Projelerin süresi en fazla sekiz ay olabilir)
  • Projenin bütçesi (Fonun, proje başına üst tutar sınırı 5.000 TL’dir. Karakutu’nun tutarı değiştirme hakları saklıdır.)

Birden fazla kişi tarafından uygulanacak bir projeyle başvuru yapılması halinde, ekipten bir kişi grup adına başvuru yapabilir. Proje ekibinin temsilcisi başvuruyu gerçekleştiren kişi olacak.

Değerlendirme ve seçim sürecinde ise;

Önkoşulları sağlayan başvurular, Karakutu temsilcileri ve Adnan Ergeç Fonu bağışçıları tarafından değerlendirilecek ve desteklenecek projeler ortak kararla seçilecektir.

Karakutu’nun çalışmalarında yer almış başvuru sahiplerine öncelik verilebilir.

Değerlendirme başvuruların kapanmasının ardından iki hafta içerisinde tamamlanır.

Sonuçlar, Karakutu temsilcisi tarafından e-posta yoluyla ve derneğin web sitesi üzerinden tüm başvuranlara ilan edilir.

Başvurular arasında koşullara uygun proje olmaması halinde, ilgili senenin tutarı bir sonraki seneye aktarılır.

Projenin son başvuru tarihi 9 Aralık 2021 saat 17.00.

Başvuru formu için tıklayın.

Diğer belgelerin (özgeçmiş, varsa portfolyo veya filmografi, proje zaman planı ve bütçe) aef@karakutu.org.tr adresine ve e-postanın konu bölümüne Adnan Ergeç Fonu başvurusu – ek belgeler yazılarak gönderilmesi gerekiyor.

Skip to content