1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Uluslararası Af Örgütü Türkiye...

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi direktör arıyor

Uluslararası Af Örgütü (Amnesty International) Türkiye şubesi direktör aradığını duyurdu. Son başvuru tarihi 31 Temmuz 2019 olan pozisyon hakkında ayrıntılı bilgi ve başvuru detaylarını Af Örgütü tarafından yayınlanan aşağıdaki duyuru metninde bulabilirsiniz.

Not: Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktadır. Sorularınız için lütfen duyuruda bulunan adresle iletişime geçiniz.

“Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi’nin merkezi İstanbul’da bulunan ofisinde görevlendirilmek üzere, şubenin genel yönetiminden sorumlu olacak bir direktör arıyoruz. Bu pozisyon liderlik vasfı yüksek, insanların sahip oldukları haklar konusunda tutkulu biri için önemli bir fırsat.

Görevin öncelikli odak noktaları yönetim kurulu ile işbirliği halinde kurumu temsil etmek ve kuruma liderlik etmek,  üyelik ve aktivizmi büyütmek, mali büyüme için kaynak geliştirme stratejilerini hayata geçirmek, kurumun toplum nezdindeki pozitif imajının gelişimine katkıda bulunmak, savunuculuk stratejileri geliştirmek, devlet organları ve sivil toplum kuruluşları ile güçlü ilişkiler kurmak, insan haklarına kamu desteğini güçlendirmek ve kurumun  çalışmalarını ülke çapında kalıcılaştırmak  yolu ile etkinliğini artırmaktır. Tüm bunlar bu pozisyondan temel beklentilerdir.

Profil: Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi’nin Direktörde aradığı temel özellikler şunlardır:
  • Bilinen ve saygı duyulan ulusal veya tercihen uluslararası bir kuruluşa liderlik etmek ve yönetmek de dahil ilgili alanlarda kapsamlı deneyim sahibi olmak.
  • Yerel, ulusal, bölgesel ve küresel politik gerçekliklerin farkında olmak ve özellikle Uluslararası Af Örgütü’nün stratejik hedefleri ile ilgili insan hakları çalışmalarında yenilikçi çözümler sergilemek.
  • Tarafsız, yetkin ve güvenilir bir özgeçmişe sahip olmak,
  • Liderlik, etkileme ve ikna, ekip yönetimi becerileri gelişmiş olmak,

Faydalar: Yurtiçinde ve yurtdışında saygın bir insan hakları kurumunda çalışacak,  dünyanın her yerinden Amnesty International liderleri ve meslektaşlarınızın yer aldığı canlı bir ağın parçası olacaksınız.

Yukarıda belirtilen şekilde yapılmayan başvurular kesinlikle değerlendirmeye alınmayacaktır.

Son başvuru tarihi 31 Temmuz 2019 , saat 18.00’a kadardır.”

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content