1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. ‘Ulusal Sivil Toplum Kuruluşlarının...

‘Ulusal Sivil Toplum Kuruluşlarının AB Düzeyinde ve Ulusal Düzeyde İşbirliğinin Güçlendirilmesi Çalıştayı’ düzenleniyor

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı- AFAD’ın, AB Türkiye Delegasyonu ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti desteğiyle yürüttüğü “Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesi ve Afet Yönetim Sisteminin Geliştirilmesi için Teknik Destek Projesi” kapsamında “Ulusal Sivil Toplum Kuruluşlarının AB Düzeyinde ve Ulusal Düzeyde İşbirliğinin Güçlendirilmesi Çalıştayı” düzenleniyor. 12 Mayıs 2018 tarihinde İstanbul’da gerçekleşecek çalıştaya ilişkin AFAD’ın yaptığı duyuru ve başvuru adresi aşağıdadır:

Not: Sivil Düşün AB Programı yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek vermektedir. Çalıştayın düzenlenmesiyle ilgili sorularınız için AFAD’a ulaşmanız gerekmektedir.

“Ulusal Sivil Toplum Kuruluşlarının AB Düzeyinde ve Ulusal Düzeyde İşbirliğinin Güçlendirilmesi Çalıştayı”

Yer: İstanbul, Limak Eurasia Luxury Hotel

Tarih: 12 Mayıs 2018

“AFAD’ın Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesi ve Afet Yönetim Sisteminin Geliştirilmesi için Teknik Destek Projesi kapsamında 12 Mayıs 2018 günü İstanbul’da Ulusal Sivil Toplum Kuruluşlarının AB Düzeyinde ve Ulusal Düzeyde İşbirliğinin Güçlendirilmesi Çalıştayı düzenlenecektir.

Söz konusu Çalıştay Türk sivil toplum kuruluşlarının Avrupa’daki denk kuruluşlara ve ilgili ağlara katılmasına yönelik olarak kapasitelerinin artırılmasını amaçlamaktadır. Ayrıca alandaki iyi uygulamaların ve örneklerin paylaşılması da Çalıştay kapsamında değerlendirilmektedir.

Çalıştayda ele alınacak hususlar şöyledir;

(1) Ulusal merciler arasındaki diyaloğun nasıl iyileştirilebileceği,

(2) Savunuculuk ve lobicilik becerilerinin nasıl geliştirilebileceği ve teknik bilgi birikiminin nasıl destekleneceği

(3) Sınır ötesi STK ortaklıklarının nasıl geliştirileceği ve güçlendirileceği,

(4) AB bilgi ve programlarına nasıl erişim sağlanabileceği,

(5) Bilgi ve tecrübenin aktarılmasını teşvik etmeye yönelik olarak AB’deki denk kuruluşlar ile sürdürülebilir ortaklık ve ağların nasıl geliştirilebileceği.

Diğer taraftan çalıştay kapsamında;

(1) İnsani yardım,

(2) Afet risk azaltma ve afet farkındalığı,

(3) Afetlere müdahale ile erken iyileştirme alanlarında grup çalışmaları gerçekleştirilecektir.

Bu çerçevede 12 Mayıs Cumartesi günü İstanbul, Limak Eurasia Luxury Otel’de gerçekleştirilecek Çalıştaya Kuruluşunuzdan, Kuruluşunuz faaliyet alanına göre (çalıştayda gerçekleştirilecek grup çalışmaları bağlamında, insani yardım, risk azaltma ve hazırlık ve/veya müdahale ve iyileştirme) 2 veya 3 temsilcinin katılımının sağlanması ve katılımcılarınızın https://www.afad.gov.tr/tr/team-up adresinden 10 Mayıs Perşembe günü mesai saati sonuna kadar çevrimiçi kayıtlarının yapılmasını rica ederiz.

Saygılarımızla,

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı

Team-Up Proje Ekibi”

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content