1. Anasayfa
  2. /
  3. Fon, Hibe, Destek Duyuruları
  4. /
  5. AĞ-DA Eren Deniz Tol...

AĞ-DA Eren Deniz Tol Destek Programı

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dayanışma Ağı (AĞ-DA), barış akademisyeni Eren Deniz Tol anısına araştırma ve savunuculuk destek programı başlattı.

Programın amacı, genç araştırmacıların sivil toplum örgütlerinin alanda biriktirdiği deneyim ve bilgiyle bağını güçlendirmek; alanda çalışan araştırmacılar ile sivil toplum örgütlerinin iş birliğiyle hayata geçen faaliyetlerine mali destek sunmak. Program, Türkiye’deki toplumsal cinsiyet eşitliği, kadın hakları, LGBTİ+ hakları ve bunlarla kesişen hak alanları (kadınlara ve LGBTİ+’lara yönelik ayrımcılık, azınlık mensubu kadınların hakları, mülteci kadın ve LGBTİ+’ların hakları vb.) üzerinde yapılacak araştırma veya savunuculuk faaliyetlerini destekliyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve Türkiye’de ikamet eden yüksek lisans ve doktora öğrencileri ya da son başvuru tarihi itibariyle doktora mezuniyetinin üzerinden en fazla 7 yıl geçmiş olan araştırmacılar programa başvuru yapabiliyor.

Son başvuru tarihi 5 Eylül 2021’dir. Program hakkında daha detaylı bilgi almak ve başvuru rehberine ulaşmak için tıklayın.

Skip to content