1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Aktivist Programı 2. Dönem...

Aktivist Programı 2. Dönem Destekleri 09 Mayıs itibari ile başlıyor…

‘Aktivist’ 2. döneminde de sivil düşleri hayata geçirmeye devam edecek! Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’nun sivil toplum destek programı olan Sivil Düşün AB Programı, aktivistleri ve sivil toplum örgütlerini desteklemeye devam ediyor. Sivil Düşün Aktivist Programı Schuman Bildirgesi’nin yayınlandığı tarih olan 9 Mayıs Avrupa Günü’nde başvuruların ikinci etabını açıyor! 02 Şubat tarihinde birinci dönemini başlattığımız Aktivist Programı’na 02 Şubat- 12 Şubat 2015 tarihleri arasında toplam 116 başvuru yapılmıştır. Başvuru sayısı ve niteliği ile dönemsel olarak ayrılan toplam bütçe göz önünde bulundurulduğunda karşılıksız bir beklentiyi önlemek amacıyla başvurular 12 Şubat saat 13.00 itibari ile durdurulmuştur. 02 Şubat 2015 itibari ile yeniden açılan Aktivist Programı ilk dönem değerlendirmelerinin sonunda toplamda 97.000 Avro’luk bütçe ile 26 başvuru desteklenmiştir. Sivil Düşün Aktivist Programı’nın ilk döneminde demokratik değer ve yapıların geliştirilmesi, LGBTİ hakları, ekonomi ve barış, mülteci hakları, engelli insan hakları, gençlik hakkı, kimlik hakkı, toplumsal cinsiyet eşitliği, ifade özgürlüğü, şeffaflık ve hesap verebilirlik, şiddetsizlik gibi alanlarda çeşitli başvurulara destek verildi… Hak temelli yaklaşım ile “katılımcı, kapsayıcı, esnek ve şeffaf” yapı ilkelerini esas aldığımız Aktivist Programı’nın ikinci dönem destek çağrısı için başvuru rehberi, başvuru formu, sıkça sorulan sorular ve örnek başvurulara https://www.sivildusun.net/basvuru-2/ bağlantısından erişebilirsiniz. Program hakkında güncel duyurular için lütfen Sivil Düşün web sitesi ve sosyal medya araçlarını takipte kalın! Web sitesi: www.sivildusun.net Facebook: www.facebook.com/SivilDusun Twitter: www.twitter.com/SivilDusun   Sivil Düşün AB Programı Teknik Destek Ekibi

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content