1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Aktivist Programı destekleri yeniden...

Aktivist Programı destekleri yeniden açılıyor

İki yıl süresince dilediğiniz zaman başvuruda bulunabileceğiniz Sivil Düşün Aktivist Programı, yenilenen yapısıyla sivil toplumun tüm aktörlerine destek vermeye devam ediyor. Başvuru ve uygulama süreçleri kolaylaştırılmış, esnek ve şeffaf bir yaklaşımla gerçekleştirilen, sivil alanda faaliyet gösteren farklı aktörleri hedefleyen Aktivist Programı, yenilenen yapısıyla destek başvurularını 23 Haziran Perşembe günü saat 13:00’de yeniden açıyor! Önceki dönemde programa gelen talepler doğrultusunda destekler 5 farklı kategoriye bölünüyor. Çalışmaların hedefe dönük ve kolaylaştırılmış bir başvuru sürecinden geçmesi sağlanıyor. Aktivist Programı yeni başvuru kategorileri: Etkinlik / Toplantı Desteği: Sivil toplum örgütlerinin savunuculuk, ağ oluşturma, işbirliği ve güçlendirme çalışmaları destekleniyor. Hareketlilik ve Ağ Oluşturma Desteği: Hak temelli konularda, ulusal ve uluslararası düzeyde, ağ oluşturma, işbirliği, ortaklık girişimleri ve karşılıklı öğrenme deneyimi için hareketlilik desteği sağlanıyor. Örgütlenme Desteği: Taban örgütler ve dezavantajlı grupların kapasitelerinin geliştirilmesine ve güçlenmelerine yönelik destek sağlanıyor. Kampanya Desteği: Sivil toplum örgütleri ve aktivistlerin savunuculuk çalışmalarında kampanya oluşturup yönetmelerine, görsel araçlarla çalışmalarını güçlendirmelerine katkı sunuluyor. İletişim Desteği: Taban örgütlerinin ve sivil toplum örgütlerinin görünürlüklerini arttırmalarına ve kimlik oluşturmalarına destek sağlanıyor. Aktivist Programı ile yalnızca kategoriler değil, başvuru süreci de dönüşüyor. Yeni destek mekanizması, esnek ve hızlı yapısıyla, başvuru gününden uygulamanın sonuna kadar faydalanıcıların yanında yer alıyor. Başvuru ve Uygulama Sürecinde Neler Değişiyor?

  • Aktivist Programı, artık yılın her döneminde başvuru alıyor.
  • Büyüyen kaynak havuzu sayesinde destekler, sivil toplumun tüm aktörlerine ulaşıyor.
  • Sivil Düşün Yardım Masası, genişleyen destek ekibiyle başvuru ve uygulama sürecinin tamamında sivil toplum örgütleri/aktivistlerin yanında yer alıyor.
  • Sivil Düşün, sivil toplum aktörlerini yerel ve uluslararası düzeyde kendileriyle benzer çalışmalara sahip örgütlerle buluşturuyor, ağ oluşturma olanağı sağlıyor.      
  • Program, hak temelli çalışmalar yürüten sivil toplum örgütleri, sivil işbirlikleri, ağlar, platformlar, sendikalar, kent konseyleri, üniversitelerin insan hakları ve sivil toplum birimleri, kâr amacı gütmeyen diğer yapılar ve aktivistleri gözeterek destek sınırlarını bütüncül bir bakışla genişletiyor.    

Aktivist Programı’nın 2016 desteklerine yönelik başvuru rehberleri, formlar ve ayrıntılı bilgi, 20 Haziran 2016 Pazartesi günü web sitesinde ve sosyal medya kanallarında yerini alacak. Başvurular öncesinde, her destek kategorisi için ayrıntılı şekilde hazırlanan rehberleri gözden geçirerek hak temelli çalışmalarınızla Aktivist Programı’ndan yararlanabilirsiniz.

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content