1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Ankara’da 8 Mart’ta kadınlar...

Ankara’da 8 Mart’ta kadınlar sokaklarda

Ankara, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü, Ankara Kadın Platformu ve Ankara Feminist Kolektif öncülüğünde dolu dolu bir programla kutlamaya hazırlanıyor. Ankara Kadın Platformu’nun çağrısıyla 8 Mart Cumartesi günü saat 12.00’de Kurtuluş Parkı’nda toplanılıp, 13.00’de Ziya Gökalp Caddesi’nde miting düzenlenecek. Sonrasında, saat 16.00’da Güvenpark’ta ya da Sakarya Caddesi’nde “Kadının Beyanı Esastır” broşürleri ve kadınların şiddete maruz kaldıklarında arayabilecekleri telefon numaralarının bulunduğu kartvizitler dağıtılacak. Aynı saatlerde Ankara Feminist Kolektif öncülüğünde, mor torbalarda kadınların dilekleri toplanacak ve toplananan dilekler tüm kadınlar tarafından haykırılacak. Saat 20.00’de ise Yüksel Caddesi’nde toplanılacak, kadınlar “geceler de, sokaklar da, meydanlar da bizim” diyerek, feminist gece eylemine başlayacaklar. Gece Yürüyüşü, Kızılay Selanik 2’de Varil Bar’da düzenlenecek 8 Mart kutlamasıyla devam edecek.

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content