1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Toplumdan Haberler
  4. /
  5. Arayüz Kampanyası’nın Yerel Yönetimlerde...

Arayüz Kampanyası’nın Yerel Yönetimlerde Genç Katılımı Artırma Programı Başlıyor

Arayüz Kampanyası, 2024 yerel seçimleri için belediye meclis üyesi olan genç adaylara farklı alanlarda eğitimler ve kampanya desteği sunuyor.

Arayüz Kampanyası’nın 31 Mart 2024’te gerçekleşecek olan yerel seçimler için belediye meclis üyesi genç adayları destekleme programı başlıyor. Belediye Meclis Üyesi olmak isteyen 18-30 yaş arası 100 gence yönelik program kapsamında siyasal iletişim ve kampanya, kent politikaları ve politika üretme, yerel yönetimlerde mevzuat, saha çalışması ve veri analizi temalarında toplamda 7 eğitim gerçekleşecek. Eğitimlerle birlikte, adaylar düzenli olarak yapılacak network etkinlikleriyle deneyimli siyasetçiler, kamuoyu araştırmacıları, akademisyenler ve gazetecilerle bir araya getirilecek. Kasım ayında başlayıp yaklaşık üç ay sürecek programın ardından, aday olan katılımcılar adaylık kampanyaları boyunca Arayüz Kampanyası’ndan kampanya desteği alacak.

Programa katılmak için seçilme yeterliliklerini yerine getirmek ve 18-30 yaş aralığında olmak gerekiyor. Programın tüm masrafları Arayüz Kampanyası tarafından karşılanacak ve eğitimlerin tamamına katılan katılımcılara sertifika verilecek.

Program hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru formunu incelemek için tıklayın.

Skip to content