1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Avrupa Birliği 9. İnsan...

Avrupa Birliği 9. İnsan Hakları Kısa Film Yarışması başvuruları başladı

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından düzenlenen Avrupa Birliği 9. İnsan Hakları Kısa Film Yarışması başvuruları başladı. İnsan hakları alanında farkındalık yaratmaya katkı sunacak, 3-10 dakika arası kısa filmlerle başvuru yapılabilen yarışmaya katılım için son tarih 8 Kasım 2019. Yayınlanan duyuru metnini aşağıda bulabilirsiniz.

Haydi, kameralar insan hakları için çalışsın!

“İnsan Hakları konusunda söyleyecek sözüm, paylaşacak fikrim var” ve bir de “filmim var” diyen tüm amatör ve profesyonel film tutkunları, bu çağrı size:

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından düzenlenen Avrupa Birliği 9. İnsan Hakları Kısa Film Yarışması, tüm film yönetmenlerini, insan hakları temalı özgün filmleriyle yarışmaya davet ediyor.

İnsan haklarını film diliyle anlatmak, tartışmak istiyorsanız, insan hakları konularını film aracılığıyla duyurmak ve belgelemek amacındaysanız işte fırsat.  Geçin kameraların başına, insan hakları konusunda birlikte farkındalık oluşturalım, ulaşabileceğimiz herkesi bu konuda düşünmeye teşvik edelim. 

Tüm tür ve tekniklere açık kısa filmler 3 ila 10 dakika arasında olabiliyor.

01 Temmuz 2019 tarihinden itibaren başlayan başvurular, internet üzerinden yapılacak.  Katılım koşullarını ve başvuru formunu aşağıda bulabilirsiniz.

Bu amaçla, sonbaharda, üniversite gençleri ile birer günlük atölye çalışmalarında buluşacağız.

Yarışmayı kazananları sürpriz ödüller bekliyor.

Finale kalan filmler, 2019 Aralık ayında düzenlenecek 9. Avrupa Birliği İnsan Hakları Film Günleri kapsamında izlenebilecek.

Yarışma ile ilgili tüm duyurular sosyal medya hesaplarımızdan ve web sitemizden yapılacak.

Bizi takip etmeyi unutmayın!”

Detaylı bilgi ve başvuru için: https://www.avrupa.info.tr/tr/avrupa-birligi-9-insan-haklari-kisa-film-yarismasi-cagrisi-9666

Skip to content