1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Avrupa Birliği İnsan Hakları...

Avrupa Birliği İnsan Hakları Kısa Film Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu!

10 Aralık İnsan Hakları Günü çerçevesinde Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından düzenlenen İnsan Hakları Kısa Film Yarışması’nın kazananları açıklandı. Oyuncu Ahu Türkpençe, gazeteci Çiğdem Toker, sinema yazarı Murat Erşahin, yönetmen Reis Çelik ve oyuncu Tamer Levent’ten oluşan yarışma jürisi, dereceye giren 3 filmi oy birliği ile belirledi. Birincilik ödülünü, Ozan Gönen’in yönetmenliğini yaptığı “Losing Colours” filmi kazandı. Tufan Taştan, “Bir Kelime” adlı filmiyle ikincilik, Bilal bulut ise “Çığlık” adlı filmiyle üçüncülük ödülüne layık görüldü. Yarışmanın ödülleri: Birincilik Ödülü: Bir HD video kamera ve film yazılım programı. İkincilik Ödülü: Bir HD video kamera Üçüncülük Ödülü: Bir tablet bilgisayar   Her üç yarışmacı ayrıca her yıl Mayıs ayında Almanya’da gerçekleştirilen ve dünyanın en prestijli festivallerinden biri olan Obehausen Kısa Film Festivali’ne akredite olarak katılım hakkı kazandı.   AB İNSAN HAKLARI KISA FİLM YARIŞMASI FINALİSTLERI BELLİ OLDU 10 Aralık İnsan Hakları Günü çerçevesinde Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından düzenlenen İnsan Hakları Kısa Film Yarışması’na 55 film katıldı. Yapılan ön eleme sonunda 15 film finale kaldı.

Anomi/Anomie Rıdvan Yavuz
Baba/Dad Soner Sert
Berxên Kulek/Lame Lambs Yunus Yıldırım
Bir Kelime/One Word Tufan Taştan
Dönüşüm/Transformation Hasan Kılıç
Ev/Home Orhan Dede
Fıtrat/Disposition Suat Eroğlu
Geride Kalanlar/Those Left Behind Enis Durak
IF Naz Önen
Losing Colors Ozan Gönen
Nötr-Neutral Güney Eker
Qêrîn/Scream Bilal Bulut
Sıra/Next Umut Tuncel
Soğuk/Cold Seyid Çolak
Zen/A Woman Özer Kesemen

  Yarışmanın ödülleri: Birincilik Ödülü: Bir HD video kamera ve film yazılım programı. İkincilik Ödülü: Bir HD video kamera Üçüncülük Ödülü: Bir tablet bilgisayar Her üç yarışmacı ayrıca her yıl Mayıs ayında Almanya’da gerçekleştirilen ve dünyanın en prestijli festivallerinden biri olan Obehausen Kısa Film Festivali’ne akredite olarak katılım hakkı kazanacak.

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content