1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu...

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu İnsan Hakları Online Video Yarışması

Bir film yap. Paylaş. Fark yarat. AB Türkiye Delegasyonu genç film yapımcıları için çevrelerindeki İnsan Hakları konularını nasıl izlediklerine ve algıladıklarına dair bir video filmi yarışması düzenliyor. Türkiye’deki tüm halkı ve –özellikle, ancak sınırlı olmamak üzere- Gazetecilik, Halkla İlişkiler, Sinema, TV, Görsel-işitsel yapım ve Medya öğrencilerini İnsan Hakları konulu kendi filmlerini oluşturmaya çağırıyoruz. İşte size, İnsan Haklarının sizin, arkadaşlarınız, aileniz ya da çevreniz için ne anlama geldiğini dünyayla ve sizin gibi diğer tüm insanlarla paylaşma fırsatı. Fikirleriniz, hikayeniz, görüşleriniz Dünyanın her köşesinde tüm insanları etkileyen İnsan Hakları konuları üzerine odaklanacak yarışmacılar aranıyor. İnsan Hakları konularının sizi ya da çevrenizi nasıl etkilediğini (video ile) anlatmak için yaratıcılığınızı ve özgünlüğünüzü kullanın. Düşüncelerinizi paylaşın, problemlere işaret edin ve fikirlerinizi önerin! Eğer anlatacak hikâyeniz varsa, seyretmeye ve dinlemeye hazırız. Videolarınız kendi özgün çalışmanız olmalı.

Kameranız yok mu? Sorun değil! Cep telefonunuzu kullanın!

  YouTube hesabınıza yükleyin Videonuzu kendi YouTube kanalınıza yükleyin ve asağıdaki linkten ulaşacağınız kayıt formunu doldurarak, yarışmaya katılın. Eğer YouTube hesabınız yoksa şu adresi kullanarak bir tane açabilirsinizhttp://www.youtube.com/create_account. Videonuz Videonuz beş (5) dakikadan uzun olmamalı. Hakaret ve uygunsuz içerik, dil taşımamalı. Kelimelerle ya da kelimeler olmaksızın düşüncelerinizi paylaşmak için yaratıcılığınızı kullanın. Eğer Türkçe ya da İngilizce dillerinde olmayan kelimeler kullanmaya karar verdiyseniz, lütfen Türkçe ya da İngilizce altyazı ekleyin. YouTube videoları için nasıl altyazı yazılacağına dair basit talimatlar için lütfen şu adresi ziyaret edin http://www.youtube.com/t/captions_about Bu iş nasıl yürüyecek? Başvurular 6 Kasım 2013 saat 17.00’ye (TSİ) kadar yapılmalı. Bu tarihten itibaren yapılan başvurular dikkate alınmayacak. Son başvuru tarihinden itibaren videolarda değişiklik yapılamayacak. Görsel-işitsel sektörde, kültürel etkinliklerin tanıtımında ve insan haklarının savunulmasında emek harcayan kişiler arasında bir jüri seçilecek. Jüri – Yaratıcılık, Eğitici Değer, Eğlendirici Değer ve Yönetmenlik Kalitesini temel alarak – on (10) kısa film seçecek ve 15 Kasım 2013 tarihine kadar finalistleri açıklayacak. Finale kalan filmler, yarışmaya özel YouTube kanalında (adres açıklanacak) aynı gün aynı anda yayınlanacak ve ne kadar yayıldıkları (salgın, viral hale geldikleri) 29 Kasım 2013 saat 17.00’ye (TSİ) kadar YouTube hits aracılığıyla hesaplanacak. Videonun ne kadar yayıldığına ilişkin halk oylaması videoyla ilgili görüşleri, yorumları, beğen ve paylaş’ları kapsayacak. Online oylama sonucu ilk üç film belirlenecek ve İnsan Hakları konusunda en iyi viral videoları yapan ve tanıtan üç kişiye ödülleri verilecek. Kazananlara ödülleri 6 Aralık 2013 İnsan Hakları Film Günleri açılış töreninde verilecek. AB Türkiye Delegasyonu, 2 Aralık 2013 tarihinde AB Delegasyonu internet sitesinde www.avrupa.info.trsonuçların açıklanmasından sonra kazananlarla bağlantı kuracak.  Katılabilmek için gerekli kurallar

  • 18 yaş üstüsünüz ve Türkiye’de ikamet ediyorsunuz.
  • Videonuz en fazla beş dakika (ya da 300 saniye) uzunluğunda ve İnsan Hakları ile ilgili bir veya daha fazla konuya değiniyor.
  • İngilizce ya da Türkçe olmayan videolar bu iki dilden birinde altyazı içeriyor. (Anlatıcısız (sessiz videolar) da kabul edilmektedir.)
  • YouTube kanalınıza videonuzu yüklemiş, ve online kayıt formunu doldurmuşsanız.
  • Başvurunuzu en son 6 Kasım 2013 saat 17.00 (TSİ) tarihine kadar yaptıysanız

…Yarışmaya başladınız, demektir.   Ödüllere gelince? 1) Birincilik ödülü: HD Video Kamera ve video montaj yazılımı (maddi değeri 1,500 Euro) 2) İkincilik ödülü: HD Video Kamera (maddi değeri 1000 Euro) 3) Üçüncülük ödülü: Tablet PC/Netbook ve Video Montaj Yazılımı (maddi değeri 750 Euro) Sorunuz mu var? humanrightsvideo@avrupa.info.tr   Detaylı bilgi için aşağıdaki adresleri ziyaret edebilirsiniz. www.avrupa.info.tr/humanrightsvideo [2] www.facebook.com/EUinTurkey [3] www.youtube.com/user/HumanRightsTurkey [4]    

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content