1. Anasayfa
  2. /
  3. Fon, Hibe, Destek Duyuruları
  4. /
  5. Avustralya Türkiye Büyükelçiliği Doğrudan...

Avustralya Türkiye Büyükelçiliği Doğrudan Yardım Programı başvuruları açıldı

Avustralya Türkiye Büyükelçiliği, Doğrudan Yardım Programı başvuruları açıldı. Hibe programına başvurular için son tarih 30 Eylül 2022.

Avustralya’nın yardım bütçesinden finanse edilen Doğrudan Yardım Programı (DAP) Türkiye’deki yerel topluluklarla beraber çalışarak yoksulluğun azaltılmasını ve sürdürülebilir kalkınmaya ulaşmayı hedefliyor. Küçük ve esnek bir hibe programı olan DAP, 2022-23 döneminde ise toplumsal kalkınma, eğitim, toplumsal cinsiyet eşitliği, engellilik, gençlik ve ekonomik güçlendirme alanlarında pratik ve somut sonuçlar elde etmeye odaklanıyor.

Doğrudan Yardım Programı kapsamında bu yıl öncelikli kalkınma alanları şu şekilde belirlenmiş:

– eğitim;

– sağlık, kırılgan toplulukların COVID-19 gibi kamu sağlığı risklerine karşı direncinin inşasını ve yerel COVID-19 müdahale (response) ve iyileştirme çabalarını destekleyecek projeler;

– toplumsal cinsiyet eşitliği, kadınların ve kız çocuklarının ekonomik ve sosyal güçlenmesi;

– engelli bireylerin güçlenmesi;

– gençlerin güçlenmesi;

– STEM

Türkiye’de yerleşik olan kuruluşlara ve Türkiye’de gerçekleştirilecek projelere açık olan programa, kar amacı gütmeyen topluluk grupları, ulusal ve uluslararası sivil toplum örgütleri, akademik kurumları, üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşları, araştırma kuruluşları, yerel yönetim kurum ve kuruluşları ve resmi kalkınma yardımı almaya uygun ülkelerde (ODA) kalkınmaya yönelik faaliyetlerde bulunan diğer tüzel kuruluşlar başvuru yapabilir.

Program kapsamında bir projenin tek başına alabileceği asgari miktar bulunmamakla birlikte, bir projenin proje süresince tek başına alabileceği azami miktar 10 bin Avustralya Doları olarak belirtilmiş.

Son başvuru tarihi 30 Eylül 2022 olan program hakkında detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

 

Skip to content