1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. AVVG Derneği’nin ‘Veri Okuryazarlığı...

AVVG Derneği’nin ‘Veri Okuryazarlığı El Kitabı’ yayında

Açık Veri ve Veri Gazeteciliği Derneği-AVVGD, çevirisini tamamladığı Veri Okuryazarlığı El Kitabı‘nı #SivilDüşün desteğiyle yayınladı. Yayınla ilgili ayrıntıları ve kitaba nasıl ulaşacağınızın bilgisini AVVGD’nin aşağıdaki duyurusunda bulabilirsiniz:

“AVVGD’nin Veri Okuryazarlığı El Kitabı Çıktı”

“Açık Veri ve Veri Gazeteciliği Derneği’nin Veri Okuryazarlığı El Kitabı Çıktı. Haziran -Eylül 2016 tarihleri arasında dernek tarafından yürütülen, “Açık Veri ve Veri Okuryazarlığı Eğitimi Projesi – Training Open Data and Data Literacy” kapsamında hazırlanan çevrim içi eğitimin basılı yayın halidir.

Bu yayın, 10 hafta süren, 5 modülden ve toplam 36 dersten oluşan Açık Veri ve Veri Okuryazarlığı Eğitimi içerikleri düzenlenerek hazırlanmıştır. Eğitim modüllerinde temel veri türleri, verinin ne olduğu, veri analizi, veri görselleştirme, veri gazeteciliği ve veri ile hikaye anlatma bölümleri detaylı olarak yer almaktadır.

Derneğin www.avvg.org.tr uzantılı internet adresi üzerinden tüm içeriklere video, test ve forum alt yapısına ulaşılabilir. Bu basılı yayına dijital içeriklerden bağımsız olarak bazı eklemeler yapılmıştır.”

“Veri Okuryazarlığı El Kitabına Nasıl Ulaşabilirsiniz?”

https://goo.gl/forms/02EmUfeGDEJNmJv92 linkinde yer alan talep formunu doldurup, kitabın adresinize kargolanmasını isteyebilirsiniz. Kargolar karşı ödemeli yollanmaktadır.

Sorularınız için: info@avvg.org.tr ve schoolofdataturkey@gmail.com

Skip to content