1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Ayrımcılık Karşıtı Sempozyum Akademik...

Ayrımcılık Karşıtı Sempozyum Akademik Forum Çağrısı

Kaos GL Derneği, Sivil Düşün AB Programı desteğiyle İnsan Hakları Haftasında düzenleyeceği Sempozyum ile LGBT haklarının temel insan hakları olduğunu savunmaya çağırıyor.  Kaos GL Derneği, İnsan Hakları Haftasında düzenlediği Ayrımcılık Karşıtı Sempozyum’un ikincisini, 9-14 Aralık tarihlerinde, Ankara’da gerçekleştirecek. Kaos GL, sempozyum ile LGBT’lerin maruz kaldıkları heteroseksist ayrımcı tutum ve uygulamaları görünür kılmak, söz konusu heteroseksist ayrımcı uygulamalara karşı insan hakları mücadelesini ve dayanışmayı güçlendirmek istediğini belirtiyor. “Eşcinsellerin Kurtuluşu Heteroseksüelleri de Özgürleştirecektir” şiarıyla mücadele eden Kaos GL, ayrımcılık tür ve ideolojilerinin birbirinden beslendiğine dikkat çekiyor ve birlikte özgürleşmek için ortak mücadele edilmesi gerektiğini savunuyor. cebeci_sbf_merdiven Eğitimde cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği ayrımcılığına karşı 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü vesilesiyle “Ayrımcılık Karşıtı Sempozyumu” organize eden Kaos GL, Eğitim, Çalışma, Sağlık, Barınma, Sosyal Hizmet alanlarında LGBT’lerin yaşadığı ayrımcılıkları başta sivil toplum olmak üzere ilgili bütün tarafların katılımıyla ele almayı amaçlıyor. Ayrımcılık Karşıtı Sempozyumda bu yıl “Eğitimde Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği Ayrımcılığı” teması öne çıkacak. Akademik Forum Çağrısı Ayrımcılık Karşıtı Sempozyum kapsamında bu yıl 11-12 Aralık günlerinde, Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsünde “Akademik Forum” yapılacak. Akademik Forum için çağrı yapan Kaos GL Derneği, Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans (LGBT) alanlarında çalışan öğretim üyeleri, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinden bildiri bekliyor. LGBT Hareketi ile akademinin birbirini besleyeceği kanallar açmaya çaba gösteren Kaos GL, Akademik Forum ile LGBT, heteroseksizm, heteronormativite, homofobi, transfobi ve queer teorinin bilim pratiğinin penceresinden ele alınmasına dair akademik verimlerin sunulacağı ve tartışılacağı bir program amaçlıyor. Akademik Forum ile bir yandan LGBT ve queer çalışmalarının ivme kazanması beklenirken aynı zamanda bilimsel üretim sürecinin heteroseksizm ve homofobi temelinde bir kez daha sorgulanması ve yeniden yapılandırılması hedefleniyor. Ayrımcılık Karşıtı Sempozyum kapsamında, Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsünde 11-12 Aralık günlerinde yapılacak Akademik Forum’a katılmak isteyenlerden 18 Kasım Pazartesi tarihine kadar bilgi@kaosgldernegi.org adresine bildirilerini göndermeleri bekleniyor.

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content