1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Toplumdan Haberler
  4. /
  5. Başka bir siyaset okulu...

Başka bir siyaset okulu için başvurular açıldı!

Sıfır Ayrımcılık Derneği tarafından Avrupa Konseyi ve Olof Palme Uluslararası Merkezinin desteğiyle ilk defa 2017 yılında düzenlenen Başka Bir Siyaset Okulu, bu yıl 24 Ekim – 30 Ekim 2020 tarihleri arasında tüm gençlere yönelik gerçekleşiyor!

Toplumsal meselelere ilgi duyan gençlerin, özellikle de genç Romanların siyasal ve sosyal alanda aktif yurttaşlar olmalarını teşvik ederek karar mekanizmalarına katılımını artırmak üzere düzenlenen Başka Bir Siyaset Okulu için başvurular açıldı.

18-35 yaş arasında, toplumsal meselelere duyarlı, liderlik potansiyeli gösteren, aktif yurttaşlık bilincine sahip tüm gençlerin katılımına açık olan Programa, başvuranlar arasından 20 kişi seçilecek. Daha önce üniversite kulübü, sivil toplum örgütü ya da yerel yönetimler gibi kurum ve oluşumlarda aktif çalışmış/çalışmakta olan gençlere öncelik tanınacağı belirtilen Programa başvurular, 15 Ağustos 2020 tarihine kadar iletilebilecek. 

Eğitim programı boyunca aktif yurttaşlık, sosyal politikalar, yerel yönetimlerin işleyişi ve Avrupa’da ve Türkiye’de Roman sivil toplumunun gelişimi ile Romanlara yönelik politikalar gibi çeşitli siyasal konuların yanında ayrımcılık ile sosyal içerme, toplumsal cinsiyet, sanat ve aktivizm gibi tematik konular işlenecek. Katılım ve liderlik için beceri gelişimine de önem veren program siyasal iletişim, alternatif aktivizm modelleri, kamuya hitabet gibi pratiğe yönelik modüller de içeriyor. Dersler grup aktiviteleri ve atölyeler ile destekleniyor.

Programın eğitim kadrosu, akademisyenler, sivil toplum temsilcileri ve mevcut / eski dönem milletvekillerinden oluşuyor. Gelen başvuruların proje ekibi tarafından coğrafi dağılım ve yaş gözetilerek değerlendirileceği Programda, katılımcıların ulaşım, konaklama ve yemek masrafları da karşılanıyor.

Başvurmak isteyenlerin, bu bağlantıda bulunan formu doldurarak özgeçmişleriyle birlikte, 15 Ağustos 2020 tarihine kadar  baskabirsiyasetokulu@gmail.com adresine göndermeleri bekleniyor.  Daha fazla bilgi almak için http://www.baskabirsiyasetokulu.net/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Skip to content