1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Düşün Haberleri
  4. /
  5. Hak Alanlarında Sivil Düşünmek...

Hak Alanlarında Sivil Düşünmek için BERABER’e Davetlisiniz! | 12 Ekim Çevre Hakları

Her yeni programda farklı bir hak alanını ele alacak olan BERABER’in son buluşmasının teması çevre hakları. Siz de bu alanda çalışan bir sivil toplumu örgütü temsilcisi, aktivist ya da gönüllüyseniz, 12 Ekim yayınına katılabilir, hangi tarihte hangi hak temasının işleneceğini öğrenmek için takvimimizi inceleyerek kaydınızı şimdiden yaptırabilirsiniz.

Sivil Düşün’ün canlı sohbet serisi BERABER, sivil toplumu bir arada sivil düşünmeye davet ediyor. Her yeni BERABER bölümünde, farklı bir hak alanını manşete taşıyor, bu alanda çalışan sivil toplum örgütü temsilcileri, aktivistler ve gönüllüleri ağırlıyoruz.

LGBTİ+ haklarıyla başlayarak kadın, çocuk, gençlik, engelli ve yaşlı haklarıyla devam ettiğimiz BERABER’in sıradaki buluşmaları, çevre, hayvan, tüketici hakları ve dijital haklar alanlarında gerçekleşecek. Buluşmalarda, sivil toplumun salgın öncesinde ve salgınla birlikte öne çıkan ihtiyaçları ile sorunları, bu sorunlara karşılık gelebilecek çözüm fikirleri, ilerlemenin önündeki engeller ve bunları aşabilmek için sahip olduğumuz fırsatları konuşacağız. Programda konuşulanlar ve geliştirilen öneriler, her hak buluşmasının ardından Sivil Düşün sayfalarından paylaşılacak.

12 Ekim 2020 saat 14:00’te gerçekleşecek BERABER buluşmasında, çevre haklarını konuşacağız. Siz de bu alanda çalışan bir sivil toplumu örgütü temsilcisi, aktivist ya da gönüllüyseniz, 12 Ekim yayınına katılabilirsiniz. Hangi tarihte hangi hak temasının işleneceğini öğrenmek için takvimimizi inceleyerek çalışma alanınıza uyan programı seçebilirsiniz.

Yayınlara nasıl kayıt olacağınızın bilgisini aşağıda bulabilirsiniz.BERABER canlı sohbet serisi takvimi

12 Ekim 2020 Çevre Hakkı
27 Ekim 2020 Hayvan Hakları
9 Kasım 2020 Tüketici Hakları
23 Kasım 2020 Dijital Haklar

Canlı yayına katılmak için nasıl kayıt olacaksınız?

1)  http://www.actioevents.com linkine tıklayın. Açılan sayfada üst menüde yer alan kayıt ol butonuna tıklayın. Sivil Düşün bilgilendirme toplantılarına katılım için daha önceden sisteme kayıt olduysanız, mevcut bilgilerinizle giriş yapabilirsiniz; tekrar kayıt olmanıza gerek yoktur.

2) Kayıt butonuna tıkladığınızda karşınızda aşağıdaki ekran açılacak. Kayıt formunu doldurun. 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Uyarınca Kişisel Verilerin İşlenmesi Ve Korunması Hakkında Aydınlatma Metnini okuyarak onay kutusunu işaretleyin.

3) Kaydınız tamamlandığında, belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize, sisteme giriş şifrenizi de içeren bir bilgilendirme gönderilecektir.

4) E-posta adresiniz ve şifre bilginiz ile, sağ üst menüdeki giriş butonuna tıklayarak sayfaya giriş yapın.

5) Karşınıza çıkan ekranda sol tarafta yer alan “Etkinlik Duyuruları” bölümüne tıkladığınızda Sivil Düşün BERABER canlı yayınlarına katılım ekranını bulacaksınız. Katılmak istediğiniz etkinliği seçip sarı butonlara tıklayarak toplantı katılım ekranına ilerleyebilirsiniz.

6) Açılan kayıt sayfasında, işaret dili çevirisine ihtiyacınız var ise, kutucuğu işaretleyin. Yok ise,  işaretlemeden, yeşil kayıt butonuna tıklayın.

7) İşte oldu! BERABER canlı yayınlarına katılım için kaydınızı aldık. Görüşmek üzere!

Skip to content