1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Beraberce Değişim: Hafıza Mekanları...

Beraberce Değişim: Hafıza Mekanları 2018 Programı başvuruya açıldı

Beraberce Derneği ve DVV International, Türkiye’den 20 katılımcının yurtdışındaki hafıza mekânları hakkında deneyim kazanmasını sağlamak üzere Beraberce Değişim: Hafıza Mekanları 2018 Programı‘nı başvuruya açtı. Programa son başvuru tarihi: 20 Nisan 2018, saat: 17:00

Beraberce Derneği’nin duyurusu ve başvuru detayları aşağıdadır:

Not: Sivil Düşün yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktadır. Çalışmanın bileşenleriyle herhangi bir bağı yoktur.

“Biz, DVV International ve Beraberce Derneği olarak kolektif hafıza, hatırlama, unutma ve yüzleşme konularına eleştirel yaklaşımın, hafıza ve vicdan mekânlarının demokratikleşmeye katkıda bulunabileceğine inanıyoruz. Bu inancı paylaşanları dünyadaki deneyimlerden yararlanmaya ve bu bağlamda Türkiye’de katkıda bulunmaya çağırıyoruz.

Bu programla 2017- 2019 yılları arasında 20 katılımcıya, 30-60 gün süreyle, yurtdışındaki hafıza ve vicdan mekânlarında / müzelerde deneyim kazanma imkânı sağlıyoruz.

Program kapsamında, 2018’de başvuran adaylar arasından program esaslarında belirtilen ilkelere göre seçilecek dokuz kişi; tercih ettiği hafıza mekânlarından birinde deneyim kazanacak.

Programa başvuru koşulları şöyledir:
  • 18 yaşından büyük olmak
  • Ev sahibi kurumun talep ettiği dili ya da dilleri bilmek
  • Profesyonel, gönüllü veya aktivist olarak hafıza mekânları üzerine çalışıyor olmak ve program bitiminde katkı sunmaya istekli olmak

Program imkân eşitliğini savunur. Katılımcıların belirlenmesinde Türkiye’nin tüm çeşitliliğinin temsil edilmesi ve toplumsal cinsiyet göz önünde tutulur. Daha önce yurtdışında çalışma veya okuma deneyimi olmayanlara, İstanbul, Ankara ve İzmir dışındaki illerde yaşayanlara öncelik tanınır.

Adaylar ev sahibi kurum listesinden en fazla üç tercihte bulunabilir. Adaylar tercihini/ tercihlerini sıralayıp neden bu kurumu / kurumları seçtiklerini açıklarlar.

Katılımcıların tüm yurt içi ve yurt dışı gidiş-dönüş ulaşım, konaklama, vize, seyahat sigortası masrafları ve temel ihtiyaçları için gerekli olan harcırahı program kapsamında karşılanır.

Başvuru öncesinde adayların program esaslarını okumalarını tavsiye ediyoruz. Başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Beraberce Değişim ile ilgili ayrıntılı bilgi için: http://berabercedegisim.org/

Son başvuru: 20 Nisan 2018 Cuma, 17:00″

Skip to content