1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Toplumdan Haberler
  4. /
  5. Belgesel film ve oyun...

Belgesel film ve oyun yaratıcılarına özel: Kundura DocLab’e başvurular başladı

Beykoz Kundura’nın belgesel sinema ve belgesel tiyatro yönetmenlerine yönelik hazırladığı proje ve kapasite geliştirme platformu Kundura DocLab’e başvurular başladı. Bu yıl ikincisi yapılacak program, Türkiye’nin yanı sıra Ortadoğu, Balkanlar ve Güney Kafkasya bölge ülkelerinden yönetmenleri yeni projeleriyle birlikte İstanbul’da bir araya getirecek. Toplam 12 projenin seçileceği programa 23 Şubat Salı günü saat 18.00’e kadar başvuru yapılabilecek.

Sinema ve tiyatro pratiğini buluşturarak, katılımcılara bir hafta boyunca, çağdaş ve disiplinlerarası bir yaklaşımla ortak araştırmalar yapma şansı sunacak Kundura DocLab, kurmaca dışı hikâye anlatımında uluslararası sanatsal işbirlikleri ve ilhâm verici metodolojiler geliştirmeyi amaçlıyor. 22-27 Nisan 2024 tarihleri arasında Beykoz Kundura’da gerçekleşecek Kundura DocLab, katılımcılara bir hafta boyunca, çağdaş ve disiplinlerarası bir yaklaşımla ortak araştırmalar yapma şansı sunacak.

Toplam 12 projenin seçileceği platformun jürisi, yapımcı Dilek Aydın, araştırmacı, akademisyen ve küratör Gurur Ertem, yönetmen ve küratör S. Buse Yıldırım ve mimar, sanatçı ve araştırmacı Yelta Köm’den oluşuyor. Seçilen yönetmenlere özel proje ve kapasite geliştirme atölyelerinin yanı sıra seyirciye açık gösterimler ve sanatçı konuşmalarının da gerçekleşeceği Kundura DocLab programı bu yıl da, dramaturg Aljoscha Begrich ve yaratıcı sinema yapımcısı Bruni Burres’in danışmanlığında hazırlanıyor.

22-27 Nisan 2024 tarihleri arasında ikincisi düzenlenecek Kundura DocLab’e başvurular, 23 Şubat Salı günü saat 18:00’e kadar yapılabilecek. Seçilen projeler ise, 11 Mart 2024 tarihinde Beykoz Kundura’nın web sitesinde ve sosyal medya hesaplarından duyurulacak.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

Skip to content