1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Toplumdan Haberler
  4. /
  5. Bilgi ve ilhamı paylaşmak...

Bilgi ve ilhamı paylaşmak için Sivil Sesler Festivalindeyiz!

Bu yıl beşincisi gerçekleşen Sivil Sesler Festivali, 30 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında Ankara’da düzenleniyor. Hakları koruyup yaşatmak için çalışanları bir araya getiren festival alanında Sivil Düşün de yerini alacak. Festival katılımcıları; iki gün boyunca açık kalacak Sivil Düşün stantını ziyaret ederek destekler ve ötesine dair bilgi alabilecek, Ege Kayacan’ın sunumuyla kendi #dünyalar. ını kuranlar atölyesinde yerlerini alarak ilham veren topluluk sohbetlerini izleyebilecekler.

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği (STGM)’nin bu yıl beşincisini düzenlediği Sivil Sesler Festivali vakti gelip çattı. 30 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında Türkiye ve dünyadan hak odaklı çalışan örgütler ile aktivistleri ağırlayan festival bu yıl, dünyayı iyileştirmek, güzelleştirmek, değiştirmek isteyenleri buluşturmak amacıyla çağrı yapıyor.

İki gün sürecek festival, yurt içi ve yurt dışından konuklarla sivil toplumun gündemine giren konuların konuşulacağı paneller, sivil toplum örgütlerinin düzenleyeceği atölyeler, etkinlikler, çeşitli sergiler ve sahne performanslarına ev sahipliği yapacak.

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı da iki gün boyunca açık kalacak stantı ve ilk gün gerçekleşecek kendi #dünyalar. ını kuranlar atölyesi ile TED Üniversitesinde hayata geçmesi planlanan festival coşkusuna ortak olacak.

Usta Radyocu Ege Kayacan’ın, üç konukla yapacağı samimi söyleşiyi içeren atölyede, hakları güçlendirmek yolunda yürüttükleri çalışmalarla değişim için ilham veren üç topluluğun hikayelerini izleyeceğiz. Atölyeye, 30 Eylül Cuma günü saat 15.10’da festival alanının Katılım Noktası salonuna giderek katılmak mümkün. Sivil Düşün stantı ise, tüm festival boyunca bilgi almak ve tanışmak isteyen tüm ziyaretçilere açık olacak.

Festivalin, madem ki değişim istiyoruz, daha güçlü olmalıyız sloganını; bu gücü nereden buluruz, topluluklar bize nasıl güç katar sorularıyla derinleştirmek isteyen kendi #dünyalar ını kuranlar atölyesinin konukları; müzik ve teknoloji yoluyla geleceğe hazırlanan genç kadınların topluluğu Beats by Girlz kurucusu Beril Sarıaltun (İstanbul), doğaya saygılı yaşamı var etmek için tasarlayan, üreten ve pedallayanların topluluğu EKOBİD -Ekolojik Yaşam ve Bisiklet Derneğinden Senay Tümkaya (Samsun) ve küçük üreticiyle temiz tarıma hayat verenlerin topluluğu Hevsel Bahçesi kurucusu Şehadet Çitil (Diyarbakır) olacak.

Festival hakkında daha bilgi ve başvuru için tıklayın.

Skip to content