1. Anasayfa
  2. /
  3. Fon, Hibe, Destek Duyuruları
  4. /
  5. BİRLİKTE Destek Programı başvurulara...

BİRLİKTE Destek Programı başvurulara açıldı

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) STÖ’lere kurumsal hibe ve kurumsal gelişim için mentorluk sağlamak üzere uygulamaya başlattığı BİRLİKTE Destek Programının yeni destek dönemi başvuruları açıldı. Yeni destek dönemine 3 Ağustos 2022’ye kadar başvuru yapılabilecek.

STGM’nin Avrupa Birliği’nin (AB) desteği ile yürüttüğü alt-hibe programlarının ilki olan BİRLİKTE Destek Programı’nın ikinci uygulama dönemi için başvurular başladı.

STGM, BİRLİKTE Destek Programı yeni uygulama döneminde de STÖ’leri kurumsal hibe ve kurumsal kapasite geliştirme çalışmaları ile desteklemeye devam edecek.

Hak temelli çalışmalar yürüten STÖ’leri en temel ihtiyaçları olan kurumsal hibe destekleri ile güçlendirmenin yanı sıra, onların kurumsal gelişimlerine de katkı sağlamayı hedefleyen program, STÖ’lerin diğer STÖ’ler ile ilişkiler ve ortaklıklar geliştirmesini, bilgi ve deneyim aktarımı yapmasını kolaylaştırmayı da amaçlıyor.

BİRLİKTE Destek Programının yeni döneminde STÖ’lere temel giderlerini karşılayabilmeleri için kurumsal hibe desteği ile birlikte kurumsal gelişim ve toplumsal cinsiyet eşitliği anaakımlaştırmasına yönelik mentorluk desteği sağlanıyor. Bu desteklere ek olarak, programa katılan STÖ’lerin birbirlerinden öğrenmesine ve iş birlikleri geliştirmesine yardımcı olmak üzere bir buluşma ve paylaşım alanı, ağ oluşturma, iletişim ve görünürlük destekleri de sunuluyor.

Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE Destek Programını Türkiye’deki Hak Temelli Çalışan STÖ’ler için BİRLİKTE hibe projesi kapsamında bir alt-hibe programı olarak yürütülecek.

-Tüzel kişilik sahibi bir STÖ olan;

Başvuru için uygun STÖ türleri: dernek, vakıf, federasyon ve konfederasyonlar ile kâr amacı gütmeyen ve/veya kârın hissedarlara dağıtılmadığı kooperatifler

-Hibe çağrısının yayımlanma tarihinden en az üç (3) yıl önce kurulmuş olan;

-Son beş (5) yıl içerisinde en az iki (2) hibe projesi (AB ya da başka bir donör kurum tarafından desteklenmiş proje) yürütmüş olan;

-Son üç yılın (2021, 2020, 2019) gelirler toplamının 150.000 TL’den az olmayan;

-BİRLİKTE desteği devam ederken program bütçesinden talep edilen aynı maliyetlerin başka bir AB programı tarafından veya herhangi başka bir kaynak tarafından fonlanmadığını ve/veya fonlanmayacağını taahhüt edebiliyor olan;

başvuru sahipleri programa başvuru yapabilir.

Program kapsamında bir STÖ’nün eş-finansman dahil olmak üzere iki yıl için planlayacağı toplam bütçe 70.000 Euro’dan yüksek  ve 56.400 Euro’dan düşük olamaz. İlk yıl için sunulacak kurumsal bütçe ise 28.000 Euro’dan az, 35.000 Euro’dan çok olamaz.

Programa başvurmak isteyenler yazılı sorularını 22.07.2022 saat 23.59’a kadar birlikte@stgm.org.tr adresine gönderebilirler. Bu tarihe kadar bu adrese gönderilen soruların cevapları her hafta derlenerek takip eden haftanın ikinci günü STGM’nin internet sitesinde yayımlanacak.

BİRLİKTE Destek Programının yeni destek dönemi için başvurular 3 Ağustos 2022’ye kadar iletilebilir.

Program hakkında detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

 

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content