Biyonik Der engelli hakları için ağ oluşturma çalışmalarına Diyarbakır’da başlıyor

Biyonik Kulaklı Çocuklar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Biyonik Der), ağ oluşturma çalışmalarını #SivilDüşün desteğiyle yürütüyor. Türkiye’nin farklı illerinde işitme engelliler ve biyonik kulak kullanıcılarının ortak sorunlarına dikkat çekilecek etkinliklerin ilki 19 Ekim 2019’da Diyarbakır’da herkesin katılımına açık şekilde gerçekleşecek.

Etkinliğin detayları için Biyonik Der’in aşağıdaki duyurusuna göz atabilirsiniz:

Not: Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktadır. Sorularınız için lütfen buraya tıklayarak Biyonik Der ile iletişime geçiniz.

“BİYONİK DER DİYARBAKIR ETKİNLİĞİ”

“Biyonik Der, Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı desteğiyle 4 ilde yapılması planlanan etkinliklerin ilkini 19.10.2019 tarihinde Diyarbakır’da, saat 11.00’da Diclekent Millet İlkokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştiriyor.

Etkinlikte, Politzer Derneği’nin her yıl verdiği ödüle 2019 yılında layık görülen Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesi’nden Dr. Emre Ocak, Ankara Şehir Hastanesi’nden Uz. Ody. Sevginar ÖNDER, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesinden Öğr. Gör. Sinan Tarkan Aslan, Diyarbakır Dicle Üniversite Hastanesi’nden Ody. Yakup BUDA, Diyarbakır İşit. Eng. Spor Kulübü’nden Mehmet Murat AYKAN ile Diyarbakır Aslı Eğt. Reh. Merkezi Lütfi ÇALIŞKAN katılım sağlayacak.

Etkinlikte işitme engellilerin ve biyonik kulak kullanıcılarının yaşadığı sorunlar, işitme engelli bireylerin eğitimi gibi konular ele alınarak bölgede yaşanan sorunlara çözüm aranacak. Etkinlikte ayrıca işitme engelli çocukların eğitiminde çok önemli olan anlatı diline örnek oluşturması amacıyla sanatçı Sıla TOPÇAM tarafından masal anlatımı yapılacak.

Etkinliğe Biyonik Der’den Başkan Yardımcısı Savaş Seyhan, Yönetim Kurulu Üyesi Selami EROL da katılım sağlayacak.

Etkinlik ücretsiz ve Diyarbakır ile çevre illerden herkesin katılımına açık olarak düzenleniyor.”

Skip to content