1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. C4C İklim Simülasyonu Programı...

C4C İklim Simülasyonu Programı 22-26 Eylül’de Ankara’da

İklim değişikliği ile mücadele alanında çalışan Change for Climate (C4C) Project, 22-26 Eylül tarihlerinde Ankara Amerikan Büyükelçiliği desteğiyle İklim Simülasyonu Programı düzenliyor.

Etkinlik ve başvuru detayları C4C’nin aşağıdaki duyurusundadır:

“Change for Climate (C4C) Project en yeni eğitim kursu “Climate Simulation Program (İklim Simülasyonu Programı)” 22-26 Eylül tarihlerinde Ankara Amerikan Büyükelçiliği’nin finansal destekleri ve Climate Interactive, Sistem Düşüncesi Derneği ve 350 Ankara ortaklığında Ankara Dafne Hotel’de gerçekleştiriyor.

Başta Ankara olmak üzere Türkiye’nin farklı üniversitelerindeki küresel iklim değişikliği mücadelesinde bir lider olarak yer almak isteyen öğrenciler için tasarlanmış 4 günlük eğitimin katılımcıları:

-Massachusetts Institute of Technology (MIT) ve Climate Interactive tarafından geliştirilmiş “Dünya İklimi” ve “Dünya Enerjisi” gibi Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi (UNFCCC) zirvelerinin ve sektörler arası sera gazı emisyonları salınımlarının düzenlendiği küresel toplantıların simülasyonlarına,

-Sistem Düşüncesi araçları ile, küresel ısınma, karbon ayak izi, iklim adaleti, düşük karbon ekonomisi ve 2100 küresel sıcaklık projeksiyonları gibi iklim değişikliği kamuoyunun önemli alt başlıkları üzerine hazırlanmış atölye çalışmalarına,

-Erasmus+ ve SALTO proje havuzundan seçilmiş iklim değişikliği çalıştaylarına,

-İklim Değişikliği ve Enerji uzmanlarının konuşmacı olarak katılacağı panel ve oturumlara katılım göstereceklerdir.

Climate Simulation Program (CSP) mezunlarını 4 günlük süreçte edindiği bilgiler ve bakış açılarını kullanarak, Kasım-Aralık aylarında 5 farklı üniversite kampüsünde gerçekleştirilecek ve CSP’nin de kapanış etkinlikleri olacak 1 günlük iklim değişikliği farkındalık etkinliklerini 5 gruba bölünüp organize etme fırsatı yakalayacaklardır.

Siz de bu iklim liderliği programına katılıp Türkiye’nin iklim değişikliği ile mücadelesinde yerinizi bir aktör olarak almak istiyorsanız aşağıdaki linkten ulaşabileceğiniz başvuru formunu en geç 15 Eylül 2017 Cuma 23:59’a kadar doldurmanızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Başvuru formu
bit.ly/cspbasvuru
Facebook etkinlik sayfası için:
bit.ly/2wLlfi5

Etkinliğimiz ÜCRETSİZ olup, katılımcıların konaklama ve 3 öğün yeme-içme masrafları proje bütçesi dahilinde karşılanacaktır. Etkinliğimize Ankara dışından başvurup kabul almış katılımcılarımız seyahat masraflarını kendileri karşılaması gerekmektedir.

Eğitim TÜRKÇE dilinde verilecektir.

Eğitim programının bütün aktivitelerini tamamlamış katılımcılarımıza katılım belgesi verilecektir.

Başvuru kriterleri:

-İklim değişikliği ve küresel ısınma konusuna ilgili ve bu mücadelede kendi toplumunda farkındalık yaratmaya motive olmak
-Üniversite öğrencisi ya da bir sivil toplum örgütü temsilcisi olmak
-29 yaşını doldurmamış olmak
-Temel seviyede İngilizce becerisine (anlayıp, yazabilmek) sahip olmak

NOT 1: ETKINLIĞE BIR KURUMU (ÖĞRENCI TOPLULUĞU, DERNEK, ENSTITÜ, PLATFORM VB.) TEMSİLEN BAŞVURAN VE ÇAĞRI METNİNDE BELİRTİLMİŞ EĞİTIM SONRASI ORGANİZE EDİLECEK 1 GÜNLÜK FARKINDALIK ETKİNLİKLERİNİ KOORDİNE EDEBİLECEK ADAYLARIN BAŞVURULARI ÖNCELİKLİ OLARAK DEĞERLENDİRİLECEKTİR.

NOT 2: Etkinlik kontenjanı 20 kişi ile sınırlı olup eğitime başvurmak isteyen adayların başvuru formunda bulunan soruları dikkatle doldurması önemle tavsiye edilir.”

Skip to content