1. Anasayfa
  2. /
  3. Fon, Hibe, Destek Duyuruları
  4. /
  5. Çevre Alanında Yüksek Lisans...

Çevre Alanında Yüksek Lisans Yapanlar için Burs Programı

Yüksek lisans öğrencisi olup, tezini çevre ve sürdürülebilir bir yaşam üzerine yazmak isteyen öğrenciler için ECOLARSHIP program bursu başvuruya açıldı.

Heinrich Böll Derneği Türkiye Temsilciliği (HBSD), Mart 2008’den bu yana ekoloji alanında alternatiflerin geliştirilmesine yönelik bir burs programı yönetiyor. Burs programına dahil olan öğrencilerden, çevre adaleti ya da enerji dönüşümü alanlarına yönelik hazırlayacakları tezlerin, HBSD’nin temel değerlerine uyumlu olup yüksek derecede bilimsel katkı sunması bekleniyor.

ECOLARSHIP Burs Programı, iklim değişikliği başta olmak üzere fosil yakıtların tedavülden kaldırılması, iklim adaleti, iklim ve insan hakları, yenilebilir enerjiler gibi çevreye dair daha birçok alanı kapsıyor.

Başvurular;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları,

YÖK tarafından tanınmış, Türkiye’de bulunan bir üniversitede yüksek lisans programına kayıtlı,

Ağırlıklı araştırma alanı ve tez konusu olarak kırsal kalkınma veya yenilenebilir enerji verimliliği konuları üzerinde çalışan öğrenciler tarafından yapılabilir.

Son başvuru tarihi 7 Temmuz 2021 Çarşamba günü.

ECOLARSHIP Program bursu başvuruları hakkında detaylı bilgiye (başvuru koşulları, değerlendirme kriterleri, başvuru belgeleri) ve başvuru formuna buradan ulaşılabilir.

Skip to content