1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Toplumdan Haberler
  4. /
  5. Webinara Davetlisiniz: Çevre için...

Webinara Davetlisiniz: Çevre için Okuryazarlık

Yuva Derneği, Küresel Okuryazarlık Ağını tanıtmak için webinar düzenliyor. Çevre Okuryazarlığı İletişim Ağı Projesi kapsamında kurulan Ağ sayesinde, STÖ’ler ve sivil girişimlerin çevre eğitimi alanında güçlerini birleştirmeleri hedefleniyor. 

Yuva Derneği’nin AB tarafından finanse edilen ve Kyoto Club (İtalya) ortaklığı ile yürütülen Çevre Okuryazarlığı İletişim Ağı Projesi kapsamında, 1 Temmuz 2020 saat 14.00’te projenin ve Küresel Okuryazarlık Ağının tanıtılacağı bir webinar düzenlenecek.

Küresel Okuryazarlık Ağı ile, sivil toplum kuruluşları ve sivil girişimlerin çevre eğitimi alanında güçlerini birleştirmeleri, eğitsel ve kurumsal kapasitelerini geliştirmeleri, çevre okuryazarlığının gelişimine birlikte eğitimler ve savunuculuk faaliyetleri düzenleyerek katkıda bulunmaları hedefleniyor.

Webinara, Ankara, Balıkesir, Çanakkale, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir ve Mersin’de faaliyet yürüten; çevre eğitimi alanında çalışan, çalışmak isteyen ya da eğitim içeriklerine katkı sunabilen dernekler, vakıflar, sivil toplum ağları ve platformları, meslek örgütleri ve kent konseyleri ile belediyelerin ilgili birimleri katılabilecek.

Buraya tıklayarak kayıt olabileceğiniz webinara katılım 100 kişi ile sınırlı. Son kayıt tarihi ise 29 Haziran 2020, saat 20.00. 

Konuşmacılar

Özge Gökçe Aktaş (Çevre ve Sürdürülebilir Kalkınma Sektör Yöneticisi, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu)

Erdem Vardar (Direktör, YUVA)

Sergio Andreis (Direktör, Kyoto Club)

Pınar Özfırat (Proje Koordinatörü, YUVA)

Skip to content