1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Çevresel Bütünleşme için 1....

Çevresel Bütünleşme için 1. Avrupa-Akdeniz Konferansı düzenlenecek

Springer Nature tarafından ilki düzenlenecek olan EMCEI (Çevresel Bütünleşme için Avrupa-Akdeniz Konferansı/Euro-Mediterranean Conference for Environmental Integration) 22 – 25 Kasım 2017 tarihleri arasında Tunus’ta gerçekleştirilecek. Konferansın temel amacı çevresel bütünleşme konusundaki araştırmaları ve yeni yönelimleri tartışmak, bilimsel bulguları paylaşmak olarak tanımlanıyor.

Konferans konuları, sürdürülebilirlik alanındaki yeni yaklaşımlar, çevresel risk analizleri, su kaynakları değerlendirme, koruma, planlama ve yönetimi, çevre mühendisliği ve yönetimi, doğal kaynakların değerlendirilmesi vb. olarak belirlendi.

Konferansta sunum yapabilmek için, en fazla 2 sayfadan oluşan özetlerin yollanması için son tarih 15 Mayıs 2017. Konferansa katılımcı olarak kayıt olmak için son tarih 1 Ekim 2017.

Konferans hakkında detaylı bilgi için http://www.emcei.net/index.php web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Konferansa katılmak için #SivilDüşün Hareketlilik ve Ağ Oluşturma desteğine başvurabilirsiniz.

Çevre hakları konularında çalışmalar yürüten STÖ ve aktivistler “Hareketlilik ve Ağ Oluşturma desteğine” başvuru yapabilir.

Uluslararası Hareketlilik ve Ağ Oluşturma Desteği ile;

  • Uluslararası ve ulusal seyahat
  • Vize
  • Pasaport
  • Konaklama
  • Belge tercüme (Bu destek kalemi yalnızca sivil toplum örgütleri için uygun gider olacaktır.)
  • Ardıl ve diğer tercüme (Yurt dışı seyahatlerde gerekli olursa, çevirmenin yalnızca seyahat ve konaklama giderleri uygundur. Bu destek kalemi yalnızca sivil toplum örgütleri için uygun gider olacaktır.) masraflarınızı uluslararası hareketliliğiniz kapsamında talep edebilirsiniz.

Destek talebinde bulunan kişilerin başvuruları ilk aşamada bağımsız uzmanlar tarafından uygunluk kontrolünden geçirildikten sonra, ikinci aşamada #SivilDüşün Teknik Destek Ekibi tarafından bütçe ve diğer detaylar için uygunluk kontrolünden geçirilmektedir. Hareketlilik ve Ağ Oluşturma desteği başvurunuzda,  Türkiye’de yürüttüğünüz hak temelli çalışmaları, yapacağınız bu ziyaretlerin Türkiye’de yürüttüğünüz çalışmalara, diğer STÖ’lere/sivil alana nasıl katkı sağlayacağını açıklamanız önerilmektedir. 

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content