1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Cinsiyet Eşitliği İzleme Derneği,...

Cinsiyet Eşitliği İzleme Derneği, Hak Temelli Sivil İnisiyatifleri, Araştırmaya Katkı Vermeye Davet Ediyor!

Cinsiyet Eşitliği İzleme Derneği’nin “Türkiye’de Hak Temelli İzleme: İzleme İnisiyatiflerinin İzlenmesi ve İzlemenin Toplumsal Cinsiyet Perspektifinin Güçlendirilmesi Projesi Anket Çalışması” devam ediyor. “Türkiye’de Hak Temelli İzleme: İzleme İnisiyatiflerinin İzlenmesi ve İzlemenin Toplumsal Cinsiyet Perspektifinin Güçlendirilmesi Projesi Anket Çalışması” Cinsiyet eşitliği alanında çalışmalar yürüten aktivist ve uzmanların katılımıyla 2011 yılında kurulmuş olan Cinsiyet Eşitliği İzleme Derneği’nin (CEİD), Türkiye’deki hak temelli sivil inisiyatifleri, hak temelli izleme çalışmalarında toplumsal cinsiyet perspektifinin geliştirilmesine yönelik bir çalışmanın ilk aşaması olan araştırmaya katkı vermeye davet ediyor. Araştırma, CEİD’in Avrupa Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı  Programı desteği ile yürüttüğü “Türkiye’de Hak Temelli İzleme: İzleme İnisiyatiflerinin İzlenmesi ve İzlemenin Toplumsal Cinsiyet Perspektifinin Güçlendirilmesi Projesi”nin kapasite geliştirme etkinliklerinin hedef grubunu belirlemeye ve proje kapsamında hazırlanacak izleme-değerlendirme çalışmalarının haritalamasının oluşturulmasına katkı sağlayacak. Araştırmanın ilk aşaması olan kısa soru kağıdı ile hak temelli çalışan sivil toplum örgütlerinin izleme-değerlendirme çalışması yapıp yapmadıklarını, hangi çalışmalarını bu kapsamda değerlendirdiklerini ve genel olarak izleme-değerlendirmeye ilişkin görüşlerini öğrenmek hedefleniyor. Araştırmanın ikinci aşamasında ise, oluşturulan örneklem üzerinden izleme-değerlendirme çalışması yürüten sivil toplum örgütleri ile yapılacak mülakatlar gerçekleştirilecek . Araştırma, Türkiye’de sivil toplum örgütleri tarafından yürütülen izleme-değerlendirme çalışmalarına ilişkin birikimi ve hak temelli izleme yapmak için sivil toplum örgütlerinin kapasite ihtiyacına ilişkin bilgileri bir araya getirecek. Araştırmaya katkı vermek isteyen hak temelli sivil inisiyatifler, 31 Ekim 2014 tarihine kadar soru formuna https://tr.surveymonkey.com/s/CEID bağlantısından ulaşabilecekler. Sorularınız için CEİD’e ceidarastirma@gmail.com adresi ve 0507 179 71 33 telefondan ulaşabilir, CEİD hakkında daha fazla bilgi için www.ceid.info.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.      

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content