1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Toplumdan Haberler
  4. /
  5. CİSÜ Platformu’nun ‘Uzaktan Öğrenme...

CİSÜ Platformu’nun ‘Uzaktan Öğrenme Portalı’ açıldı

Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı Hakları (CİSÜ) Platformu’nun cinsel hakların savunuculuğunda kendini geliştirmek isteyen sivil toplum çalışanları, gönüllüleri ve aktivistlerine yönelik tasarlanmış temel eğitim modüllerinden oluşan Uzaktan Öğrenme Portalı ücretsiz olarak erişime açıldı.

Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı Hakları (CİSÜ) Platformu’nun ‘Uzaktan Öğrenme Portalı’ açıldı. Uzaktan öğrenme portalı, cinsel hakların savunuculuğunda kendini geliştirmek isteyen sivil toplum temsilcilerine yönelik tasarlanmış temel eğitim modüllerini içeriyor.

Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı, CİSÜ Platformu ve paydaşları tarafından cinsel sağlık ve üreme sağlığı hakları alanında hazırlanan içeriklerin bulunduğu portalda yer alan eğitim modüllerine ücretsiz erişilebiliyor.

Video, içerik, sunumlar ve destekleyici kaynaklarla hazırlanmış eğitimlerin olduğu portal dört temel eğitim modülünden oluşuyor. CSÜS Hakları Dersleri bölümünde Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği (SGYD) Sağlık ve Eğitim Koordinatörü Dağlar Çilingir tarafından hazırlanan Cinsel Sağlık ve Cinsel Haklara Giriş, Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) Politika İzleme Uzmanı Hakan Ataman tarafından hazırlanan Cinsel Haklar Alanında Savunuculuk: Temel Konular, Başkent Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Ezgi Türkçelik Türkel tarafından hazırlanan Cinsel Haklar Alanında İzleme: Temel Konular ve Etkiniz AB Programı Kilit Uzmanı Murat Çekiç tarafından hazırlanan CSÜS Alanındaki Kilit Gruplar ve Ayrımcılıkla Mücadele başlıkları altında video ve dokümanlara ulaşılabilir.

CİSÜ Uzaktan Öğrenme Portalı’na giriş yapmak için tıklayın.

Skip to content