1. Anasayfa
  2. /
  3. İş İlanları
  4. /
  5. CİSÜ Savunuculuk Uzmanı Arıyor

CİSÜ Savunuculuk Uzmanı Arıyor

TAP Vakfı’nın cinsel sağlık ve üreme sağlığı haklarına erişimi güçlendirmek amacıyla yürüttüğü proje kapsamında Savunuculuk Uzmanı arıyor.

 

Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAP Vakfı), eşitlikçi ve sürdürülebilir bir kalkınma sürecine katkıda bulunma vizyonuyla bireylerin yaşam kalitesini yükseltmek, kadınların ve kız çocuklarının bilgiye erişimini artırmak için toplumsal cinsiyet eşitliği temelinde çalışıyor.

Bu görevin temel amacı, Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı Hakları (CİSÜ) Platformu’nun lobi ve savunuculuk faaliyetlerinin koordinasyonunu yapmak.

Aranılan Nitelikler:

  • İlgili alanlarda (sosyal bilimler, insan hakları, hukuk, uluslararası ilişkiler, siyaset, sağlık yönetimi) lisans ve/veya yüksek lisans derecesi,
  • Çok iyi derecede sözlü ve yazılı Türkçe ve İngilizce bilgisi,
  • Sivil toplum alanında en az 5 yıllık iş tecrübesi, benzer bir pozisyonda 2 yıl çalışma deneyimi,
  • İnsan hakları standartları ve toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda derinlikli bilgi (Cinsel sağlık ve üreme sağlığı ve hakları bilgi tercih sebebi.)

İlgilenen adayların özgeçmişleri ve motivasyon mektuplarını e-postanın konusuna yazarak ik@tapv.org.tr adresine göndermeleri gerekiyor. Başvuru dosyasının e-posta eki olarak yollanması ve dosya isminde adayın ad ve soyadının belirtilmesi gerekiyor.

İlanın detayları hakkında bilgi almak için tıklayın.

 

Skip to content