1. Anasayfa
  2. /
  3. Fon, Hibe, Destek Duyuruları
  4. /
  5. Çocukların İhtiyaçları için Yardım...

Çocukların İhtiyaçları için Yardım Fonu

Çocukların ihtiyaçlarının giderilmesi ve haklarının tesis edilmesi için 0-15 yaş arası çocuklarla çalışan sivil toplum kuruluşlarının projelerini ve kurumsal gelişimlerini desteklemek amacıyla Turkey Mozaik Foundation iş birliği ile hayata geçirilen Çoçuk Fonu’nun 2021 dönemi başvuruları açıldı.

Aşağıda yer alan başvuru kriterlerine uyan ve tüzel kişiliğe sahip kuruluşlar hibe programına başvurabilirler:

  • Dernek, vakıf, kooperatif ya da diğer kâr amacı gütmeyen ve tüzel kişiliğe sahip kurumlar, (Bir ağ ya da girişim gibi tüzel kişiliğe sahip olmayan birlikteliklerin başvurularını tüzel kişiliğe sahip ve çocuk alanında çalışan bir ev sahibi kuruluş aracılığıyla yapmaları gerekir. Bu durumda ev sahibi kuruluşun başvuru kriterlerini karşılıyor olması ve kurulan ortaklığa ilişkin başvuru aşamasında bir iyi niyet sözleşmesinin sunulması gerekir.)
  • Başvuru sahibi ekibin çocuk alanında deneyim, kurumsal kapasite ve vizyona sahip olması,
  • Başvuru sahibi kuruluşların 2020 yılı gelirlerinin 30.000 TL ile 2.000.000 TL arasında olması gerekiyor.

Çoçuk Fonu 2021 dönemi kapsamında STK’lara dağıtılacak hibenin toplam tutarı en az 300.000 TL. Başvuru yapan STK’lar hibe programından en fazla 100.000 TL talep edebilirler.

Fona başvurmak isteyen kuruluşların başvuru formunu eksiksiz şekilde doldurarak 23 Ağustos 2021 Pazartesi günü saat 15:00’e kadar gönderebilirler.

Başvuru ve Çocuk Fonu’nun detayları hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

 

Skip to content