1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Toplumdan Haberler
  4. /
  5. Çocuk Hakları İzleme Eğitimi...

Çocuk Hakları İzleme Eğitimi Başvuruya Açıldı!

Etkiniz AB Programı, sivil toplum örgütü temsilcilerini “Çocuk Hakları İzleme” eğitimine davet ediyor. 1 ve 2 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek eğitime, 24 Eylül’e kadar başvurabilirsiniz. 

Etkiniz AB Programı, sivil toplum örgütlerine insan hakları uygulamalarını izlemek, raporlamak ve bulguları doğrultusunda savunuculuk çalışmaları yapmaları için kapasite geliştirme destekleri sunmaya devam ediyor. Çocuk Hakları İzleme Eğitimi eğitimi, teorik ve pratik çalışmalardan oluşan, günde 3 saat süren ve 3 günlük bir eğitim olarak tasarlandı.

Katılımcılara dört ana başlık altında insan hakları izleme becerilerini geliştirme fırsatı sunuluyor:

  • Uluslararası insan hakları standartları çerçevesinde çocuk hakları
  • Çocuk haklarını izlerken çocuğun yüksek yararının gözetilmesi ve diğer temel ilkeler
  • Çocuk hakları ihlallerini raporlaştırma
  • Çocuklarla birlikte izleme yapma

Sivil toplum örgütlerinin gönüllü, çalışan veya üyeleri eğitime katılabiliyor. Katılımcıların temsil ettiği sivil toplum örgütünün insan haklarıyla ilgili bir alanda insan hakları izleme çalışma yapması ve planlamasının tercih sebebi olduğu belirtildi. Eğitim kalitesinin korunması, görüntülü atölye çalışmalarının yapılacak olması ve etkileşimin sağlanması adına, Zoom platformunda gerçekleşecek eğitime “görüntü açık” şekilde katılmayı kabul eden sivil toplum temsilcileri kabul edilecek.

Eğitime katılmak isteyen sivil toplum örgütlerinin bu adresteki başvuru formunu en geç 24 Eylül 2020 saat 23:59’a kadar doldurmaları gerekiyor.

Başvuru süreci ve eğitimle ilgili detaylar için tıklayın. 

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content