1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Toplumdan Haberler
  4. /
  5. Çocuk hakları alanında çalışanlar...

Çocuk hakları alanında çalışanlar için işbirliği forumu

Akdeniz Gençlik Derneği çocuk hakları ve istismarı alanında çalışan sivil toplum örgütleri ve aktivistlere yönelik Çocuk Hakları Alanında Çalışan Kurum ve Kuruluşlar İçin İşbirliği Forumu düzenliyor. 12-14 Nisan 2021 tarihinde Alanya’da düzenlenecek işbirliği forumuna 31 Mart 2021 Çarşamba günü saat 23.59’a kadar başvuru yapılabilecek.

Çocuk hakları ve istismarı alanında çalışan sivil toplum örgütleri ve aktivistlerin kapasitesini arttırmak ve çocuklara cinsel istismar eğitimi vermek amacıyla başlatılan Norveç Helsinki Komitesi (Norwegian Helsinki Committee) Avrasya Sivil Toplum Programı desteği ile yürütülen projenin ilk aşaması olan Çocuk Hakları Alanında Çalışan Kurum ve Kuruluşlar İçin İşbirliği Forumu çocuk hakları ve istismarı alanında çalışan farklı bölgelerden 14 aktörün katılımı ile gerçekleşecek. Etkinlikte kurum ve kuruluşlar arası işbirliği ve deneyim paylaşımı ortamı oluşturulması hedefleniyor.

12-14 Nisan 2021 tarihinde Alanya’da düzenlenecek işbirliği forumuna katılım sağlayabilmek için online başvuru formunun doldurulması gerekiyor. Başvuru formu için buraya tıklayın.

Başvuru yapacak aktörlerin aşağıda belirtilen kriterleri karşılamaları bekleniyor:

Çocuk hakları ve istismarı alanında faaliyet yürütüyor olunması,
Kurum ya da kuruluş temsilcisi olarak başvuru yapıyor olması,
Mevcut çalışmaları ve bölgedeki mevcut durum hakkında 15 dk sunum yapması,

Her kurumdan 1 katılımcının başvurabileceği foruma en geç 31 Mart 2021 Çarşamba günü saat 23.59’a kadar başvuru yapılabilecek.

Skip to content