1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Şehir Dedektifi’nin Çocuklar İçin...

Şehir Dedektifi’nin Çocuklar İçin Beyoğlu kampanyasına katılmak ister misiniz?

Şehir Dedektifi, #SivilDüşün desteğiyle düzenlediği #çocuklariçinbeyoğlu kampanyasıyla Türkiye’nin en simgesel şehir merkezinin “çocuk dostu” niteliğini tartışmaya açıyor. Çocukların sağlıklı ve güvenli bir çevrede yaşama hakkını odak alan Şehir Dedektifi’nin kampanyasıyla ilgili bilgi almak ve kampanyaya katılmak için aşağıdaki bültene göz atabilirsiniz.

Not: Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktadır. Sorularınız için lütfen Şehir Dedektifi’nin aşağıdaki bültenindeki adresler üzerinden kendileriyle iletişime geçiniz.

“ÇOCUKLAR İÇİN BEYOĞLU”

“Türkiye’nin en simgesel şehir merkezinde çocuklara yer var mı?

Çocukların sağlıklı ve güvenli bir çevrede yaşama hakkını temel alarak, şehrin çocuk hafızasına ilişkin analiz çalışmaları, mekansal katılım araçları ve nitelikli veri üretmek amacıyla yola çıkan Şehir Dedektifi, büyütecini Beyoğlu’na odaklıyor.

Çocuklar için Beyoğlu kampanyasıyla, Türkiye’nin en simgesel şehir merkezinin “çocuk dostu” niteliğini, Beyoğlu’nun çocuk hafızası ortaya koyarak tartışmaya açıyoruz.

Beyoğlu çocuklar için nasıl bir yer? Tarih boyunca farklı çocukluk deneyimlerinin hafızasında nasıl bir imgesi var? Beyoğlu’nda eğitim mekanları nasıl dönüştü? Beyoğlu’nun dönemsel dönüşümleri hangi çocukları içeriyor, hangilerini dışarıda bırakıyor? Beyoğlu’yla simgeleşen toplumsal hareketler, çocukların erişimini nasıl etkiliyor?

Bu soruların peşine düşerek kurguladığımız kampanya çalışmaları, Beyoğlu’nun çocuk hafızasını içeren arşiv malzemelerinin araştırılıp paylaşılması, Beyoğlu’nda farklı çocukluk deneyimlerine ilişkin röportajlar, çocuk atölyeleri, haritalama ve rehberli yürüyüşleri kapsıyor.

Deneyimleriniz, şehir hafızası için önemli!

Çocukluğunuzdaki Beyoğlu deneyimlerini ya da çocuğunuzla Beyoğlu deneyimlerinizi, fotoğraf, video ve yazılı araçlarla Facebook, Twitter ve Instagram’da #çocuklariçinbeyoğlu etiketiyle paylaşabilirsiniz.

Çocuk çalışmaları yapan sivil toplum örgütleri ve eğitimciler atölye programlarını öğrenmek ve deneyimlerini paylaşmak için bize ulaşabilirler.”

Şehir Dedektifi hakkında: https://bit.ly/2nEeziR

www.medium.com/sehir-dedektifi

Twitter: @sehir_dedektifi

Facebook: @sehirdedektifi

Instagram: @sehirdedektifi

Skip to content