1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. UNICEF-Eurochild işbirliğinde ‘Çocukların İstediği...

UNICEF-Eurochild işbirliğinde ‘Çocukların İstediği Avrupa’ anketi

UNICEF ve Eurochild tarafından hazırlanan çevrimiçi anketle çocukların Avrupa’nın geleceğine ilişkin fikirleri alınıyor. Anketin Türkçesi Hayat Sende Derneği tarafından hazırlandı ve 21 Eylül 2018 tarihine kadar her yaştan çocuğun cevaplayabilmesi için kullanıma açıldı. Konuyla ilgili Hayat Sende Derneği tarafından hazırılanan haberi ve anketin linkini aşağıdaki metinde bulabilirsiniz:”Avrupalı ​​liderler Avrupa’nın geleceğini tartışırken, çevrimiçi bir anket ile çocuklara ve gençlere istedikleri Avrupa hakkındaki görüşlerini paylaşmaya davet ediyor.

‘Çocukların İstediği Avrupa’ başlıklı anket, UNICEF ve Eurochild tarafından ortak bir girişimdir. Kapsanan konular arasında çocukların aile hayatı, okul ve toplum deneyimi ile Avrupa hakkındaki düşünceleri bulunmaktadır. Anket 21 Eylül’e kadar her yaştan çocuğa açıktır.

Anket, Avrupa Birliği’nde yaşayan çocukları ve gençleri hedef alırken, AB dışındaki çocuklardan gelen geri bildirimler de memnuniyetle karşılanmaktadır. Anketin 26 dilde çevirisi bulunmaktadır. Tamamlanması ortalama 7 dakika sürmektedir.

Anket içerisinde kişisel veriler istenmemektedir. Anket, çocuk hakları uzmanları tarafından geliştirilmiş ve odak gruplar ile test edilmiştir. Özellikle 18 yaşın altındaki çocukların katılımını teşvik etmek için sorular çocuk dostu bir dilde yazılmıştır. Anketi 18-30 yaş grubunun da doldurması beklenmektedir.

Eurochild Ağı’nın Türkiye üyesi Hayat Sende Derneği, anketin Türkçe çevirisini gönüllü olarak yapmış ve yaygınlaştırılmasında rol almaktadır. Çocukların aile hayatı, okul ve toplum deneyimi ile Avrupa hakkındaki düşüncelerini paylaşması için cevaplamaya açılan ankete aşağıdaki butonlara tıklayarak ulaşabilirsiniz:”[vc_btn title=”Anketi doldurmak için tıklayınız” color=”peacoc” size=”lg” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Fwww.ntgt.de%2Fra%2Fs.aspx%3Fs%3D377335X59992995X43382%26l%3D51863||target:%20_blank|”][vc_btn title=”Anket hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız” color=”mulled-wine” size=”lg” align=”center” link=”url:http%3A%2F%2Fwww.childrightsmanifesto.eu%2Feurope-kids-want||target:%20_blank|”][/vc_column][/vc_row]

Skip to content