1. Anasayfa
 2. /
 3. Haber Arşivi
 4. /
 5. Çubuk Kraker’in Yolculuğu Günübirlik...

Çubuk Kraker’in Yolculuğu Günübirlik Festival 15 Eylül’de çocuklarla buluşuyor

Örgütlenme çalışmalarını #SivilDüşün desteğiyle sürdüren Anlatan Eller, kendisi veya aile bireyleri sağır çocuklarla işiten çocukları bir araya getirmek üzere tasarladığı Çubuk Kraker’in Yolculuğu Günübirlik Festival’i 15 Eylül 2019 tarihinde İstanbul’da düzenliyor. Anlatan Eller’in duyurusunu ve etkinliğin detaylarını aşağıda bulabilirsiniz:

Not: Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktadır. Sorularınız için lütfen aşağıda bulabileceğiniz adreslerden Anlatan Eller ile iletişime geçiniz.

“Anlatan Eller Çubuk Kraker’in Yolculuğu Günübirlik Festival Kadıköy Anadolu Lisesi ev sahipliği ile 15 Eylül 2019 Pazar günü kapılarını tüm Çubuk Kraker’ler için açıyor!”

“Sağırların kendi hikâyelerini bağımsızca anlatabildikleri ve kendi istedikleri hayatı yaşayabildikleri bir dünya hayal ediyor, bunun için çalışıyoruz. Bunun için ilk olarak Türk İşaret Dili desteği ile Çubuk Kraker’in Yolculuğu kendisi veya aile bireyleri sağır çocuklarla işiten çocukları bir araya getirerek; çocukların yetkinliklerini fark etmeleri, hayallerini keşfetmeleri ve farklılıklarını kucaklamaları için alanlar yarattığımız günübirlik etkinlik serisidir.

Bugüne kadar 3 etkinlikle 82 çocuğa, 64 ebeveyne ulaştığımız Çubuk Kraker’in Yolculuğu, 22 Nisan 2018 tarihinde faaliyetlerine başlamış Anlatan Eller Gönüllüleri’nin gönüllü çalışmasıdır.

Şimdi daha çok çocuğa ulaşabilmek, hayatlarına bir parça da olsa dokunabilmek için Türkiye’nin ilk sağır, coda ve işiten çocuk odaklı festivali olan Çubuk Kraker’in Yolculuğu Günübirlik Festival ile karşınızdayız!

Kadıköy Anadolu Lisesi ev sahipliğinde 15 Eylül 2019 Pazar günü 11:00-18:00 saatleri arasında tüm çocuklarımızı festivalimize bekliyor olacağız. 🙂

Atölyelerimiz:
 • Anlatan Eller ile TİD ile Tanışma Atölyesi
 • Toyi ile Yaratıcı Oyun Atölyesi
 • YesToScience ile Kutuplar Atölyesi
 • YesToScience ile Sabun Yapımı Atölyesi
 • YesToScience ile Slime Yapımı Atölyesi
 • Joon ile Tasarım Odaklı Düşünerek Sessiz Kitap Tasarlama Atölyesi
 • Acıbadem Sanat Evi ile Seramik Atölyesi
 • SistersLab ile Maker Atölyesi
 • Kozalak Derneği ile Tohum’un Dünyasına Yolculuk Atölyesi
 • Origami Atölyesi
 • Beden Perküsyon & Yoga Atölyesi

Festival 3-15 yaş arası tüm çocukların katılımına açık olup ücretsizdir.

Günübirlik Festival Programı:

11:00-12:00 Açılış, TİD ile Tanışma

12:00-12:45 Atölyelere başlangıç, Birinci Oturum

13:00-13:45 İkinci Oturum

14:00-14:45 ARA (Beden Perküsyon & Yoga)

15:00-15:45 Üçüncü Oturum

16:00-16:45 Dördüncü Oturum

17:00-17:45 Beşinci Oturum

17:45-18:00 Kapanış”

Bağış için: https://dernx.com/Donation/anlataneller

Detaylı bilgi için: info@anlataneller.org.tr

Facebook Event: bit.ly/ckyfest

www.anlataneller.org.tr

www.facebook.com/anlataneller

www.twitter.com/anlataneller

www.instagram.com/anlataneller

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content