1. Anasayfa
  2. /
  3. Fon, Hibe, Destek Duyuruları
  4. /
  5. CultureCIVIC çağırıyor: Kültür-sanat çalışmaları...

CultureCIVIC çağırıyor: Kültür-sanat çalışmaları için hibe desteği

Türkiye’de kültür-sanat alanındaki sivil toplum çalışmalarını güçlendirmeyi amaçlayan AB projesi CultureCIVIC, Yapısal Destek Hibe Programı çağrısını duyurdu. Bireysel ve örgütlü olarak başvuru yapılabilen program için son gün 10 Aralık saat 18.00.

Kuruluşların kapasitelerini güçlendirerek bağımsız çalışabilmelerine katkı sunan CultureCIVIC, kültür-sanat alanında çalışan örgütler, sanat profesyonelleri ve aktivistlere eğitim, kira, altyapı gibi kapasite artışına yönelik konularda mali destek sağlıyor. Program, 25 Ekim itibarıyla Yapısal Destek Hibe çağrısını duyurdu. Kültür-sanat buluşmaları ve iş birlikleri için yeni ya da iyileştirilmiş alanlar açmanın hedeflendiği hibe çağrısına, kar amacı gütmeyen kuruluş statüsüne sahip sivil toplum örgütleri, sanat girişimleri ile bireyler, 10 Aralık saat 18.00 2021 tarihine kadar başvurabilecek. Başvurucuların, kültür-sanat alanındaki faaliyetlerini belgelemeleri bekleniyor. (Kuruluşlar için iki yıl, bireyler için beş yıl)

Yapısal Destek Hibe Programı ile her yıl, sekiz projeye maksimum 12 bin 500 Euro destek sağlamayı planlayan CultureCIVIC, aşağıdaki başlıklarda başvuru kabul edeceğini duyurdu:

  • Dijital altyapı düzenlemesi
  • Organizasyonun erişim ve faaliyet kapasitesini artırmak için uzmanların eğitimi ve görevlendirilmesi
  • Proje alanlarının renovasyonu veya iyileştirilmesi
  • Yeni alanların ve önemli teknik ekipmanın kurulması
  • Kalıcı performans alanı (yerel tiyatro, galeri, sanat merkezi, profesyonel kapasite geliştirme amaçlı ekip çalışmalarının yapılabileceği alanlar) için kira desteği

Başvuru değerlendirmelerinde;

hak temelli faaliyetleri destekleyen; farklı etnik, dini, dilsel geçmişe sahip aktörleri bir araya getiren; cinsiyet eşitliği, LGBTİ+ hakları, sosyal uyum, insan hakları, ifade özgürlüğü ve çocuk hakları gibi konulara odaklanan faaliyetlere öncelik verileceği belirtildi.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

Skip to content