1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. MLSA “dava izleme ve...

MLSA “dava izleme ve yargı haberciliği eğitimi” düzenliyor

Medya ve Hukuk Çalışmaları Derneği (MLSA) Diyarbakır’da “dava izleme ve yargı haberciliği eğitimi” düzenliyor. Gazeteci, sivil toplum temsilcileri ve dava takibi çalışmalarına katılmak isteyenlerin başvurabileceği eğitim 8 Aralık 2019’da. Dernek tarafından yayınlanan duyuru metnini ve başvuru linkini aşağıda bulabilirsiniz.

NOT: Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı yalnızca haberin yaygınlaştırılmasına destek olmaktadır. Sorularınız için lütfen MLSA ile iletişime geçiniz.

“Medya ve Hukuk Çalışmaları Derneği (MLSA) ve International Press Institute (IPI) işbirliği ile yürütülen Türkiye’deki Adli Uygulamaları Denetleme & AB İnsan Hakları Mekanizmalarının Güçlendirilmesi projesi kapsamında gazeteciler, STK temsilcileri ve proje kapsamında yürütülen dava takibi çalışmalarına katılmak isteyen kişiler için bir dava izleme ve yargı haberciliği eğitimi düzenlenecektir.

Amacı yaşanan adil yargılanma hakkı ihlallerinin sistematik olarak raporlanması olan bu proje kapsamında, özellikle basın ve ifade özgürlüğü davalarına odaklanılmaktadır. Projeye hali hazırda katkı veren veya ileride proje kapsamında görev almak isteyen gazetecilerin söz konusu eğitime katılımı beklenmektedir.

Kayıt lütfen bu formu doldurunuz: bit.ly/dava-8-aralik

Eğitmenler:

Gökçer Tahincioğlu (T24 Ankara Temsilcisi)

Sibel Hürtaş (Artı TV Ankara Temsilcisi)

Yer: Diyarbakır Barosu Adli Yardım Salonu

Lise Caddesi 4. Sokak Güneş 2009 Apt. A Blok No: 1

Yenişehir, Diyarbakır

Tarih:             8 Aralık 2019 Pazar

Saat:               12:00 – 16:00

İletişim:          info@medyavehukuk.org

Skip to content