Davetlisiniz: Sivil alanın koruması için reform öneren atölyeler

Daktilo1984 ve Fabel, demokratik reformlar ve sivil alanın korunmasına katkı sunmak amacıyla bir dizi atölye düzenliyor. Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı Sivil Toplum Kilit Uzmanı Mehmet Emre Gür’ün de eğitimciler arasında yer aldığı atölyelere katılmak isteyenler 14 Şubat 2024 Çarşamba gününe kadar başvuru yapabilir.

Daktilo1984 ve Fabel, demokratik reformlar ve sivil alanın korunması için somut adımlar atarak değişimi hızlandırmak gayesiyle bir dizi atölye çalışması hayata geçirecek.

Politika Değişiminde Hızlandırıcı olarak Sivil Toplum Projesi kapsamında gerçekleşecek atölyelerle, sivil toplumun gücünü harekete geçirerek katılımcıların politika geliştirme süreçlerinde etkili olmaları, yanı sıra sivil toplum ve demokratik reformlar konusunda hem bilgi hem deneyimlerini derinleştirmeleri hedefleniyor.

Atölyeler 22 Şubat 2024’te projenin hedef ve beklentilerinin paylaşılacağı dijital atölye ile başlayacak, ardından İstanbul ve Ankara’da gerçekleşecek olan yüz yüze etkinliklerle, sivil toplum ve medya uzmanlarının da katılımıyla reformlar için yol haritası geliştirilecek. Sivil Düşün Sivil Toplum Kilit Uzmanı Mehmet Emre Gür de atölye eğitimcileri arasında yer alacak.

Daktilo1984 ve Fabel katılım için beklenen şartları öyle sıralıyor: 

– Sivil katılım, politika geliştirme ve demokratik reformlara ilgi ve/veya deneyim

– Çevrimiçi ve ilgili fiziksel atölye çalışmalarına katılma taahhüdü

– İyi seviyede İngilizce bilgisi (Bazı modüller İngilizce olacak)

Yüz yüze atölyeler için proje kapsamında seyahat ve konaklama masrafları karşılanmıyor ancak Ankara ve İstanbul dışında konaklayanlar kendi imkanları ile katılım göstermek üzere atölyelere başvurabiliyor. Atölyeleri tamamlayan katılımcılara katılım belgesi verileceği de belirtiliyor.

Katılmak isteyenlerin, 14 Şubat 2024 Çarşamba gününe kadar başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

Skip to content