1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Demirkuş Derneği’nden çocuk hakları...

Demirkuş Derneği’nden çocuk hakları eğitimi

Demirkuş Sanat ve Sosyal Proje Araştırmaları Derneği, #SivilDüşün desteğiyle Adana’daki çocuk işçilerin yaşam koşullarını belgeleyeceği çalışmasına başlıyor. Çalışmanın ilk aşaması için gerçekleştirilecek ‘Kutup Yıldızı’ çocuk hakları eğitimi 29-30 Nisan tarihlerinde Adana Tabip Odası’nda düzenlenecek. Demirkuş Derneği’nin duyurusu aşağıdaki gibidir; sorularınızla ilgili duyuruda yer alan iletişim adreslerini kullanarak dernek ile iletişime geçmeniz gerekmektedir:

“KUTUP YILDIZI ÇOCUK HAKLARI EĞİTİMİ 29-30 NİSAN’DA ADANA’DA”

Demirkuş Sanat ve Sosyal Proje Araştırmaları Derneği, Sivil Düşün AB Programı kapsamında hayata geçirilen “Durgun Düşler” çalışmasının ilk aşaması olarak, 29-30 Nisan tarihlerinde Adana’da “Kutup Yıldızı Programı- Başlangıç Seviyesi Çocuk Hakları Eğitimi”ni düzenliyor.

Durgun Düşler çalışmasının Adana-Karataş-Karagöçer’deki tarım işçisi çocuklarla yapılacak faaliyetlerine katılacak gönüllüler başta olmak üzere, eğitim programı, çocuk hakları konusunda çalışma yapmak ve kendini geliştirmek isteyen herkesin katılımına açıktır. Kontenjan 30 kişi ile sınırlıdır. Katılımcılara eğitim sertifikası verilecektir.

Eğitime katılmak isteyenlerin 28 Nisan’a kadar https://goo.gl/forms/RwWEhMRYdkSQ4uyC2 linkindeki başvuru formunu doldurması gerekmektedir.

Not: Adana dışından gelen katılımcıların ulaşım ve konaklama ücretlerini kendilerinin karşılaması gerekmektedir.”

Yer: Adana Tabip Odası
Tarih: 29-30 Nisan, Cumartesi-Pazar
Saat: 10.00-17.00 arası
Eğiticiler: Çocuk Hakları Aktivistleri Ezgi Koman ve Esin Koman
Eğitim içeriği: Çocuk haklarının temellendiği kavramlar (Çocuk, çocukluk, insan hakları, çocuk hakları ve ilkeleri vb.) üzerinden tartışma ve paylaşım ortamı yaratılır. Hak temelli yaklaşım ve çocuklarla çalışmaya giriş oluşturma amaçlı, görsel sunumlar, uygulamalı alıştırmalar, kavram tartışmaları ve paylaşımlar içeren bir aktarımdır.

“Kutup Yıldızı” Eğitimi ve “Durgun Düşler” çalışması ile ilgili sorularınız için: info@demirkus.org adresine mail atabilir ya da 0533 258 75 16 No’lu telefondan Ferzan Özyaşar’a ulaşabilirsiniz.

Skip to content