1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Toplumdan Haberler
  4. /
  5. DEMOS Kaynak Geliştirme Uzmanı...

DEMOS Kaynak Geliştirme Uzmanı arıyor

Demokrasi, Barış ve Alternatif Politikalar Araştırma Derneği (DEMOS) Kaynak Geliştirme Uzmanı çalışma arkadaşı arıyor. Derneğin Ankara ofisinde yarı zamanlı olarak görevlendirilecek Kaynak Geliştirme Uzmanı pozisyonu ile ilgilenen adaylar 7 Temmuz 2022 saat 17.00’ye kadar başvuru yapabilir.

2015 yılında, sosyal bilimler alanında çalışan ve bilgi üretimini ortaklaştırmayı amaçlayan kişiler tarafından Ankara merkezli olarak kurulan Demokrasi, Barış ve Alternatif Politikalar Araştırma Derneği (DEMOS) geniş anlamıyla barış çalışmaları etrafında araştırmalar yapıyor, Türkiye ve dünyadan örnekleri inceleyerek, toplumsal cinsiyet bakış açısını merkeze alan çalışmalar gerçekleştiriyor.

DEMOS Kaynak Geliştirme Uzmanı için belirlediği görev ve sorumluluklar şöyle;

-Yürütme Kurulu ve ofis ekibi ile birlikte DEMOS stratejik planı, ilke ve hedeflerine uygun hibeleri araştırmak, bu hibelere uygun proje geliştirmek, proje teklifi yazmak ve proje başvuru süreçlerini tamamlamak.

-Onaylanan çalışma planlarına göre proje(ler)in başlangıcında proje koordinatörü ile birlikte iş planını yapmak, raporlamalar sırasında proje ekibine destek olmak.

-DEMOS için yeni kaynak yaratma yöntemleri araştırmak.

-İşbirliği yapılan ya da iletişimdeki uluslararası STÖ ve kurumlar ile iletişimi sürdürmek ve geliştirmek; bu kurumlar için bilgi notu ve rapor hazırlamak.

-Donör kuruluşlar, elçilik ve konsolosluklarla yazışmaları yapmak; iletişimi sürdürmek ve geliştirmek.

-Kurumun faaliyet alanı ve kurumsal kapasitesini güçlendirmeye yönelik yerel ve uluslararası işbirlikleri geliştirmek, iletişimde olunan kurumlarla bu iletişimi devam ettirmek, kurumları DEMOS’un faaliyetleri konusunda bilgilendirmek.

-Kurumsal kaynak geliştirme stratejisinin oluşturulması ve yönetilmesine destek vermek.

-Yurtiçi ve yurtdışında, kurum için kaynak geliştirme fırsatı doğurabilecek toplantıları takip etmek ve kurumun diğer çalışanlarını bilgilendirmek.

-Yürütme Kurulu ve ofis ekibi ile düzenli toplantılara katılmak.

 

DEMOS Kaynak Geliştirme Uzmanında aranan nitelikler ise:

-Türkiye’de insan hakları, toplumsal cinsiyet, barış alanında çalışan sivil toplum örgütlerinin içerisinde bulunduğu durum ve karşılaştığı güçlüklere dair bilgi ve deneyim sahibi olmak.

-Bütçe dahil olmak üzere proje yazımı, yönetimi ve anlatı ve finansal raporlaması alanında (tercihen AB projeleri) en az 2 yıl deneyim sahibi olmak.

-Türkiye’de Yardım Toplama Kanunu ve muhasebe sistemi dahil olmak üzere kaynak geliştirmeye ilişkin idari, mali ve yasal çerçeveye hakim olmak.

-Yazılı ve sözlü olarak çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek.

-MS Office Programlarına ileri derecede hakim olmak.

-Takım çalışmasına yatkınlık ve dernek içindeki kolektif işleyişe hızlı adapte olmak.

-İletişim ve organizasyon becerisi kuvvetli olmak.

-Sonuç odaklı, problem çözme yaklaşımıyla hareket etmek.

-İnsan hakları ve dernek ilke, hedefleri ve politika belgeleriyle uyumlu çalışmak.

Pozisyona başvuru için adaylar İngilizce özgeçmiş ve bir sayfayı geçmeyecek İngilizce niyet mektuplarını, önceki iş deneyimlerinde birlikte çalışmış oldukları iki koordinatörün/süpervizörün/yöneticinin referans bilgileri ve önceki çalışmaları sırasında kaleme aldıkları, tercihen düzeltilmemiş bir İngilizce yazı örneği (makale, proje başvurusu vb) ile birlikte 7 Temmuz 2022 saat 17.00’ye kadar kadar info@demos.org.tr adresine konu kısmına Kaynak Geliştirme Uzmanı yazarak gönderebilirler.

İlana dair detaylı bilgi için tıklayın.

 

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content