1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Toplumdan Haberler
  4. /
  5. Deprem bölgesinde çalışmış gazeteci...

Deprem bölgesinde çalışmış gazeteci ve sivil toplum çalışanları için Psikososyal Destek Programı başlıyor

ARTICLE 19 ve Medya ve Hukuk Çalışmaları Derneği’nin, deprem bölgesinde çalışmış gazeteci ve sivil toplum çalışanları için ücretsiz Psikososyal Destek Programı’na başvurular açıldı. Programa 17 Eylül 2023 Pazar gününe kadar başvuru yapabilir.

ARTICLE 19 ve Medya ve Hukuk Çalışmaları Derneği (MLSA), Psikoterapi ve Psikososyal Çalışmalar Derneği ile işbirliği içinde Şubat 2023 depremlerinden etkilenmiş bölgelerde izleme, raporlama ve haberleştirme gibi çalışmalar yürütmüş veyahut yürütmekte olan gazeteciler ve sivil toplum çalışanlarına yönelik ücretsiz bir psikososyal destek programı sunuyor.

Katılımcılara deprem bölgesinde yaşadıklarını anlamlandırma ve yaşananlarla başa çıkma imkanını sağlayarak katılımcıların iyilik halini ve psikolojik dayanıklılığını klinik psikolog eşliğinde grup desteği yoluyla geliştirmeyi hedefleyen programın Ekim ayının ikinci haftasında başlaması ve her biri 90 dakikalık 10-12 kişilik 6 seanstan oluşması planlanıyor.

Programa, deprem bölgesinde bulunarak 6 Şubat depremlerinden etkilenen bölgelerde izleme, raporlama ve haberleştirme çalışmaları yürütmüş ve psikolojik dayanıklılığını geliştirmek isteyen gazeteci ve sivil toplum çalışanları 17 Eylül 2023 Pazar gününe kadar başvuru yapabilir.

Yeterli katılımın sağlanması durumunda İstanbul Şaşkınbakkal’da yüz yüze gerçekleştirilecek olan programın yüz yüze katılım sağlayamayacak başvurucuların çoğunlukta olması halinde çevrimiçi gerçekleştirilmesi, veyahut ayrıca bir çevrimiçi grubun oluşturulması değerlendirilecek.

Programa başvuru yapmak için tıklayın.

Skip to content