1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Toplumdan Haberler
  4. /
  5. Deprem bölgesinde görsel sanatlar...

Deprem bölgesinde görsel sanatlar alanında çalışan sanatçılara çağrı: Sanatçı Destek Fonu açıldı

İKSV (İstanbul Kültür Sanat Vakfı) görsel sanatlar alanında üretimlerine devam eden sanatçıları destekleme hedefiyle SaDe (Sanatçı Destek Fonu) programının ikinci dönem başvurularını açtı. Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 30 yaşını aşmamış sanatçılar programa 10 Mayıs Cuma saat 17.00’ ye kadar başvuru yapabilir.

Görsel sanatlar alanında faaliyet gösteren sanatçıların gelişimlerine katkıda bulunmak için İKSV’nin yürütücülüğünde ve Mercedes-Benz Türk’ün proje ortaklığında gerçekleştirilen SaDe (Sanatçı Destek Fonu) 2024 başvuruları başladı.

Program bu yıl, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 30 yaşını aşmamış sanatçılara çağrıda bulunuyor. Program kapsamında, tasarı aşamasındaki sanat projeleriyle yapılacak başvurular arasından belirlenecek beş sanatçıya 5 biner avro katkı sunulacak, ayrıca genç sanatçılara üretim süreçleri boyunca projelerini geliştirebilmeleri amacıyla alanında uzman mentorlarla çalışma olanağı yaratılacak.

Sanat üretimlerine deprem bölgesinde (Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya, Diyarbakır, Adana, Kilis ve Elazığ) devam eden veya ikameti deprem bölgesinde olup deprem bölgesi ile ilişkili sanatsal çalışmalar sürdüren adaylar görsel sanatlar (resim, heykel, seramik, fotoğraf, cam, illüstrasyon, çizim veya baskı teknikleri) alanında bir proje sunumuyla fondan yararlanmak için başvurabilir. Başvurular, ilgili alanlarda yetkinliğini ve istekliliğini ortaya koyabilecek ve kariyerine görsel sanatlar alanında devam etmeyi amaçlayan tüm adayların katılımına açık olacak.

Programa 10 Mayıs Cuma saat 17.00’ye kadar başvuru yapılabilir.

Program hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

 

 

 

Başvurucuların dikkatine: Destek kalemleri güncelleniyor
Sivil Düşün destekleriyle yapabileceğiniz harcamalar 1 Nisan itibariyle güncelleniyor.

Detaylar için tıklayın.

Skip to content