1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Düşün Haberleri
  4. /
  5. Desteklere Mayısta Kısa Bir...

Desteklere Mayısta Kısa Bir Ara, Haziranda Yeni İçerikle 50 Şehirden Merhaba!

Sivil Düşün yoğun ve üretken bir yılın ardından, Mayıs ayı boyunca desteklere küçük bir ara veriyor. Destekler, 1 Haziran itibarıyla 50 şehir, 1 Ekim itibarıyla tüm Türkiye’den başvurulara açık olacak.

Sivil Düşün son bir yıl içinde Türkiye’nin 68 noktasından 1300’e yakın destek başvurusu aldı. 52 farklı şehirden 461 sivil toplum örgütü ve aktiviste, 1.5 milyon Euro’nun üzerinde destek verildi. Onlarca hak alanını birbirimizden aldığımız güçle koruyup geliştirdik; binlerce insan ve hayvanın yaşamına birlikte dokunduk. Bu üretken dönem için Avrupa Briliği Sivil Düşün Programı olarak herkese teşekkürü borç biliyoruz. Mayıs ayı boyunca kısa bir ara verecek ve destek başvurusu almayacağız.

Hayalimiz, Türkiye’nin her bölgesini, her şehir, ilçe, köy ve mahalleyi Sivil Düşün destekleri ile tanıştırmak. En Doğudan en Batıya, Kuzey uçtan Güney uca, sivil toplumun her kesimine ses ve hareket katarak, hakları yaşatacak iyi fikirlerin hayata geçmesine katkı sunmak.

Bu anlayışla, Haziran başından itibaren yeni bir içerikle, aşağıda yer alan şehirlerden başvuruları kabul etmeye devam edeceğiz.

Ekim 2021 itibarıyla ise, destekler tekrar tüm şehirlerden gelen sivil toplum örgütü ve aktivist başvurularına açık olacak!

1 Haziran-1 Ekim tarihleri arasında Sivil Düşün desteklerine başvuru iletebilecek iller şöyle:

Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ardahan, Artvin, Aydın, Batman, Bayburt, Bartın, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Çanakkale, Çankırı, Düzce, Edirne, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Kars, Kahramanmaraş, Karabük, Kastamonu, Kayseri, Kırşehir, Kırıkkale, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Yalova, Yozgat, Zonguldak

Skip to content