1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Toplumdan Haberler
  4. /
  5. Dezavantajlı grupların adalete erişiminin...

Dezavantajlı grupların adalete erişiminin güçlendirilmesi için hibe programı

Eşit Haklar için İzleme Derneği (ESHİD) dezavantajlı grupların adalete erişiminin güçlendirilmesine yönelik hibe programına başvurular açıldı. Program kapsamında Ankara, Adana, Antalya, Diyarbakır, Mardin illerinde yerel düzeyde faaliyet yürüten STÖ’lerin küçük ölçekli projeleri desteklenecek.

Eşit Haklar için İzleme Derneği (ESHİD)’nin Dezavantajlı Grupların Adalete Erişiminin Güçlendirilmesi projesi Alt Hibe Programı başvuruları açıldı. Proje, baroların, sivil toplum örgütlerinin (STÖ) ve avukatların uzun vadede dezavantajlı grupların (kadınlar, etnik ve/veya dini azınlıklar, mülteciler, engelliler, LGBTİ+lar ve imtiyazlı grupların dışında kalan herkes) adalete erişiminin güçlendirilmesine yönelik alanda yaşadığı problemlere çözüm üretme konusunda işbirliklerini arttırmayı amaçlıyor.

Bu kapsamda Hukuki Destek Alt Hibe Programı ve Proje Alt Hibe Programı başvurularını bekliyor. Her iki program da Ankara, Adana, Antalya, Diyarbakır, Mardin illerinde yerel düzeyde faaliyet yürüten STÖ’lerin küçük ölçekli hukuki destek kapsamında bulunan projelerini desteklemek amacıyla tasarlanmış.

Hukuki Destek Alt Hibe Programı kapsamında toplam 35.000 Euro hibe dağıtılması planlanıyor. Projelerin tutarlarının asgari 3.500, azami 5.000 Euro olması bekleniyor. Hukuki Destek Alt Hibe Programı için son başvuru tarihi 03.06.2022 saat 18.00

Proje Alt Hibe Programı kapsamında ise toplam 30.000 Euro hibe dağıtılması planlanıyor. Projelerin tutarlarının asgari 5.000, azami 6.000 Euro olması bekleniyor. Proje Alt Hibe Programı için son başvuru tarihi 01.07.2022 saat 18.00

Program hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Skip to content