1. Anasayfa
 2. /
 3. Haber Arşivi
 4. /
 5. Demokrasi ve İnsan Hakları...

Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DİHAA-EIDHR) Hibe Programı yeni teklif çağrısı yayınlandı

Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DİHAA-EIDHR) Hibe Programı’nın yeni teklif çağrısı yayında.

Başvuru için son tarihin 12 Mart 2019 olduğu çağrıyla ilgili Sivil Toplum Geliştirme Merkezi-STGM’nin internet sitesinde yayınlanan duyuruyu aşağıda bulabilirsiniz:

“Demokrası ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DİHAA-EIDHR) Hibe programı yeni teklif çağrısı yayınladı. Başvurular için son tarih 12 Mart 2019, Brüksel saatiyle 16:00.”

“Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DİHAA), demokrasinin, hukukun üstünlüğünün, insan hakları ve temel özgürlüklere saygının geliştirilmesi ve güçlendirilmesini desteklemek amacıyla Sivil Toplum Kuruluşlarına doğrudan mali destek vermektedir.

EuropeAid/162335/DD/ACT/TR referans numarasıyla başvuruya açılan DİHAA hibeleri için ön başvurular 12 Mart 2019 tarihine kadar kabul edilecek. Hibe programına başvurular İngilizce yapılacaktır. Başvuru sahiplerinin PADOR kaydının olması zorunludur.

DİHAA yeni dönem çağrısı yerel ve ulusal düzeyde insan hakları politikalarının yapım, uygulama ve izleme süreçlerine sivil toplum katılımını güçlendirmeyi hedefliyor. Hibe çağrısında öncelik olarak belirlenen başlıklar şöyle:

 • Kadın hakları, toplumsal cinsiyete dayalı şiddet
 • LGBTİ+ hakları
 • İşkenceyi ve kötü muameleyi önleme
 • İfade özgürlüğü, inanç ve vicdan özgürlüğü, basın özgürlüğü, toplanma ve örgütlenme özgürlüğü
 • Adalete erişim, adil yargılanma hakkı
 • Çocuk hakları
 • Ceza infaz sisteminin iyileştirilmesi ve cezaevlerinde insan hakları
 • Cezasızlıkla mücadele
 • Ayrımcılıkla mücadele, kültürel haklar, azınlık hakları
 • Göçmen, sığınmacı ve mülteci hakları
 • Sosyal haklar ve eşit fırsatlar (bunlarla sınırlı olmamakla birlikte; engelli hakları, sendikal haklar, eğitim, sağlık, barınma, çevre hakkı)

Hibe kapsamında toplamda 3,1 milyon Avro destek verilmesi planlanıyor. DİHAA yeni dönem başvurularının ayrıntıları için buraya tıklayarak İngilizce yayınlanan Başvuru Rehberi’ne ve ilgili tüm dokümanlara ulaşabilirsiniz.

Teklif çağrısı ve başvuruya ilişkin sorular, son başvuru tarihinden 21 gün öncesine kadar delegation-turkey-dihaa@eeas.europa.eu e-posta adresine iletilebilir.”

Kaynak: http://www.stgm.org.tr/tr/manset/detay/demokrasi-ve-insan-haklari-icin-avrupa-araci-dihaa-eidhr-hibe-programi-yeni-teklif-cagrisi

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content