1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Düşün Haberleri
  4. /
  5. dünyalar. yolculuğu sona eriyor:...

dünyalar. yolculuğu sona eriyor: kapanış buluşması kasım’da

Topluluk odaklı çalışmaları sivil hareketin gündemine taşıyarak güçlendirmek hedefiyle 2022’de başlayan dünyalar. girişimi, 3-4-5 kasım 2023’de bir kapanış etkinliğiyle sona eriyor. Buluşma, toplulukların insan hakları ve demokrasiye katkılarını geleceğe nasıl taşırız, sorusunun peşine düşmek için dünyalar etkinlik ve aktivitelerine katılan 150 kişi ile grubu bir araya getirecek.

 

Sivil Düşün dünyalar. yolculuğunu kapatmaya hazırlanıyor. Girişimin farklı etkinlik ve aktivitelerine katılmış 150 kişi ve topluluk 3-4-5 kasım’da gerçekleşecek kapanış etkinliğinde buluşacak. Hak odaklı çalışmanın en etkili yöntemlerinden topluluk oluşturmayı bir buçuk yıl boyunca yeni yaklaşımlarla yeniden gündem yapan girişim, pek çok etkinlik ve aktiviteye ev sahibi olmuş hem sivil toplumun örgütlenme becerilerini geliştirmesine hem de ortak hareketler için alan açılmasına katkı sunmuştu.

Girişim boyunca hayata geçen panel, masa buluşmaları, şehir atölyeleri, vikimaraton, kampanya, topluluk kuluçkası ve dünyanın meselesini konuşuyoruz program serisinde yolları kesişen topluluklar arasından 150 kişi, 3-5 kasım tarihleri arasında Antalya’nın Kemer ilçesinde yüz yüze gelecek. Katılımcılar toplulukların geleceğe yön verme gücünü konuşacak, eski meydan agorada demokrasinin yeni imkanları için yeni sözler söyleyecek.

Antik agora deneyimini model alan buluşma, bir dizi tartışma ve etkileşme alanı ile katılımcılara bağlantı kurmak, ağ oluşturmak, yeni iş birliği fırsatlarını keşfetmek yolunda imkanlar sunacak. Daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Skip to content