1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Toplumdan Haberler
  4. /
  5. Dünyayı değiştirecek hikayeler aranıyor:...

Dünyayı değiştirecek hikayeler aranıyor: Öğrenci ve öğretmenler için video yarışması!

British Council, gençlerin sesi iklim için sınıfları aşsın ve dünyaya yayılsın diye bir video yarışması düzenliyor. Dünyanın dört bir yanındaki öğretmenler, 11-18 yaş arasındaki öğrencilerine ilham vermeye davet ediliyor. Yarışmaya başvuru tarihi, 4 Ekim’e kadar uzatıldı.

Bugünün öğretmenleri, yeni nesil iklim liderlerini dünyayı değiştirmeleri yolunda  cesaretlendiriyor. British Council, onların bu önemli rolünün altını çizerek, tüm dünyadan 11-18 yaş aralığında bulunan öğrencilerin katılımına açık bir video yarışması düzenliyor. Öğrencilerden gruplar halinde çalışarak, dünyayı değiştirmek için harekete geçenlerin hikayelerini, 3-5 dakikalık videolarla anlatmaları bekleniyor. Bu hikayeler kendilerine veya çevrelerinde fark yaratan diğer kişilere ait olabilecek. Yarışmaya başvurular, yalnızca öğretmenler tarafından iletilecek.

Yarışmaya başvuru iki kategori üzerinden mümkün olacak:

Okulumuzun Hikayesi: Okulunuzun iklim eylemi projesi hakkında 3 ila 5 dakikalık bir film yapın. Siz ve sınıf arkadaşlarınız iklim değişikliğiyle birlikte mücadele etmek yolunda okulunuzda ne yapıyorsunuz?

İklim Kahramanımız: Yaşadığınız yerde, daha iyi bir gezegen için yaptıklarıyla ilham veren biri hakkında 3 ila 5 dakikalık bir film üretin. İklim değişikliğiyle mücadele etmek ve dünyamızda fark yaratmak için ne yapıyorlar?

Kazanan 10 yarışmacının videoları, Kasım 2021’de Glasgow’da düzenlenecek 26. BM İklim Değişikliği Taraflar Konferansı (COP26) sırasında online olarak gösterime girecek. British Council seçilen filmleri ayrıca, Digital Learning Associates ortaklığı ile, tüm dünyadaki sınıflarda izlenecek Ready to Run İngilizce kaynaklarına dönüştürecek.

Son başvuru tarihi 4 Ekim 2021 olan yarışma hakkında daha fazla bilgi almak ve başvurmak için tıklayın.

Skip to content