1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Ege Kent Konseyleri Birliği,...

Ege Kent Konseyleri Birliği, Sivil Düşün desteğiyle kuruluyor

Konak Kent Konseyi’nin #SivilDüşün desteğiyle öncülük ettiği Ege Kent Konseyleri Birliği örgütlenme çalışmaları sonucu Birlik’in kuruluş aşaması tamamlanıyor. Kent konseyleri, 20 Ocak 2018 tarihinde bir araya geliyor.

Ege Kent Konseyleri Birliği’nin duyurusu aşağıdadır:

“Ege bölgesi il ve ilçelerinde bulunan kent konseyleri ile birlikte bölgesel alınacak kararlarda güç birliği oluşturmak, haritalama çalışması yapmak, kent konseyleri arasında etkin iletişimi sağlamak için Karşıya ve Bornova Kent Konseyleri ev sahipliğinde yapılan İzmir Kent Konseyleri Birliği toplantılarında alınan kararlardan sonra Ege Kent Konseyleri Birliği’nin kuruluşuna karar verildi. Konak Kent Konseyi Başkanı ve İzmir Kent Konseyleri Birliği Dönem Sözcüsü Hamit Mumcu’nun öncülüğünde kurulum çalışmaları başlatıldı.

Mumcu; bu kapsamda 20 Ocak 2018 tarihinde Fuar Anemon Otel’de gerçekleştireceğimiz toplantıda Ege Bölgesi ve İzmir’in uzak ilçelerinden gelen Kent Konseyi Başkan ve Genel Sekreterlerini bir günlüğüne ağırlayıp, ülkemizin kritik bir süreçten geçtiğini ve bu süreçte yerel ve bölgesel farklılıkları, güncel gelişmeleri ve duyarlı olduğumuz her konuda birlikte hareket etme bilincinin oluşturulması ve bölge birlikteliğinin sürdürülebilirliğinin sağlanmasını, sivil toplumun, dayanışmanın ve birlikteliğin önemine vurgu yapacakları ifade etti. Bu süreçte her zaman birlikte olduğumuz İzmir Kent Konseyleri Birliği Yürütme Kuruluna ve bizlere desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Konak Belediye Başkanı Sayın Sema Pekdaş’a teşekkür ederiz.”

Kaynak: Konak Kent Konseyi

 

Skip to content