1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Toplumdan Haberler
  4. /
  5. EGED, Notalara Dokunmak projesinin...

EGED, Notalara Dokunmak projesinin kapanış toplantısına çağırıyor

Eğitimde Görme Engelliler Derneği (EGED) Notalara Dokunmak projesinin kapanış toplantısını düzenliyor. 23 Şubat 2023 tarihinde 09.30-17.00 saatleri arasında Ankara’da Raymar Hotel’de düzenlenecek toplantıya konuya ilgi duyan herkes davetli.

Eğitimde Görme Engelliler Derneği, görme engelli öğrencilerin eğitim – öğretim hayatında karşılaştığı sorunlara yönelik çözüm önerileri geliştirmek amacıyla birçok proje yürütüyor.

Notalara Dokunmak projesi kapsamında; Braille nota basım merkezi kurulmuş. Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Türk besteciler tarafından yazılan batı formlarındaki eserler kabartma hale getirilmiş, görme engelliler için notaların yazılabileceği ve okunabileceği bir nota yazım programı geliştirilmiş, görme engelli ve engelli olmayan müzik öğretmenlerine bu yazılımın eğitimi verilmiş ve Türkiye genelinde yedi farklı ilde farkındalık seminerleri gerçekleştirilmiş.

Notalara Dokunmak projesinin kapanış toplantısında, proje kapsamında gerçekleştirilen faaliyetler, projenin çıktıları, müzik eğitiminde görme engellilerin karşılaştığı sorunlar ve çözüm önerileri konularında panel gerçekleştirilecek ve müzik eğitimi alanında yaşananlara ilişkin deneyim paylaşımında bulunulacak.

23 Şubat 2023 tarihinde, 09.30-17.00 saatleri arasında Raymar Hotel’de (Meşrutiyet Mh. Selanik-2 Cd. No:74 Çankaya / ANKARA) düzenlenecek toplantıya katılım formu ve detaylı bilgi için tıklayın.

 

Başvurucuların dikkatine: Destek kalemleri güncelleniyor
Sivil Düşün destekleriyle yapabileceğiniz harcamalar 1 Nisan itibariyle güncelleniyor.

Detaylar için tıklayın.

Skip to content