1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Ekoloji Kolektifi ‘İnternetten Kamusal...

Ekoloji Kolektifi ‘İnternetten Kamusal Veriye Ulaşma Rehberi’ni yayınladı

Ekoloji Kolektifi Derneği “Kent ve Ekoloji Araştırmaları için İnternetten Kamusal Veriye Ulaşma Rehberi” ile yayın serisine devam ediyor. Talepte bulunanlara ücretsiz olarak iletilecek rehberi edinmek için linkteki formun eksiksiz doldurulması gerekiyor. Rehber hakkında detaylı bilgiyi Ekoloji Kolektifi Derneği tarafından yayınlanan aşağıdaki metinde bulabilirsiniz.

Not: Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktadır. Sorularınız için lütfen duyuruda bulunan adresle iletişime geçiniz.

“Ekoloji Kolektifi Derneği tarafından yayınlanan “Kent Ve Ekoloji Araştırmaları İçin İnternetten Kamusal Veriye Ulaşma Rehberi” yayında.

Ücretsiz olan rehberi sadece kargo ücretini ödeyerek sipariş edebilirsiniz. Rehberden edinmek için lütfen bağlantıya tıklayarak açılan formu doldurun.

Rehber ne işime yarar ?

Bu rehber, internet üzerinden yaşadığı yerle ilgili bilgiye erişmek isteyen yurttaşların ve ekoloji, kent gibi konulara merak duyan ve araştırma yapan, yapmak isteyen herkesin işini kolaylaştırmak için hazırlandı. Rehberde anlatılan kaynakları kullanarak örneğin, bir şirketin ortaklarını ve sermayesini, bir ihalenin hangi şirkete ne kadar tutara verildiğini, bir termik santralin lisans başvurusunun durumunu, yaşadığınız ilin güncel hava kalitesi değerlerini, belediyenizin neye bütçe ayırdığını, civarınızdaki korunan doğal alanlar ve tescilli kültür varlıklarını, hatta en yakınınızdaki anıt ağacın yerini, yaşını ve türünü öğrenmek mümkün.

Talepçiye birkaç not

Her hafta Çarşamba günleri kargo günümüz. Yayınlar kargoya, karşı taraf ödemeli olarak teslim edilmekte olup, yayınların tahmini erişim süresi 1 ya da 2 gün arasında değişiyor. Kargo ücreti, kargo firmasınca belirlendiği için, bu konuda bilgi veremiyoruz.

Email üzerinden gelen gönderi taleplerini tek tek işleme almamız mümkün olmadığı için gönderi formunu kullanmanızı rica ediyoruz.

Gönderilen yayının kargosunun iade edilmesi halinde, aynı talepçiye başka gönderim yapamıyoruz.

Verilen bilgilerde eksiklik görülmediği sürece, başvuranlara dönüş yapılmayacak, kargonuz gönderilecek.

Keyifli okumalar, araştırmalar!

Not: Rehberin dijital versiyonunu https://bit.ly/31XeOVl adresinden indirebilirsiniz.”

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content