1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Toplumdan Haberler
  4. /
  5. Elele Projesi diyalog için...

Elele Projesi diyalog için etkinlik organize etmeye çağırıyor!

Gençler arasındaki kutuplaşmayı kültür-sanat aracılığıyla azaltmayı hedefleyen Elele Diyalog, Diyarbakır, Erzincan, Gaziantep, Malatya ve Mardin’e geliyor. Bireysel ya da örgütlü başvuruların kabul edildiği çağrı için son tarih 19 Kasım 2021 saat 17.00.
Avrupa Birliği’nin Sivil Toplum Aracı ve Medya Programı kapsamında desteklenen Elele Projesi, kültür sanat aracılığıyla 15-29 yaş grubu gençler arasındaki diyaloğu artırarak, birlikte iyi yaşamı güçlendirmeyi amaçlıyor. Gençlik Servisleri Merkezi Derneği liderliğinde, Uçan Süpürge Vakfı, Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Çalışanları Yardımlaşma Vakfı (TOBAV) ortaklığında yürütülen Proje kapsamında Mart 2024’e kadar; Diyarbakır, Erzincan, Gaziantep, Malatya ve Mardin’de, 75 etkinlik, kültürlere ve inançlara özgü gün kutlaması ve sanat atölyeleri gerçekleştirilecek.
“Gençlere dokunmak ve diyaloğu güçlendirmek için hepinizin hayata geçirmek istediği onlarca etkinlik fikri olduğunu biliyoruz. Şimdi onları hayata geçirmek için bir fırsatınız var!” sloganıyla, başvurucuların dokuz farklı sanat alanında etkinlik düzenlemeye davet edildiği çağrıya başvurmak için son tarih 19 Kasım 17.00. Başvuru yapılacak etkinliğin 15-29 yaş aralığında olan 10 genç ile birlikte gerçekleştirmesi; etkinliğe en az 100 seyircinin dahil edilmesi; etkinliğin kapsamı oluşturulurken etki ve sürdürülebilirliğin gözetilmesi gibi kriterler aranıyor.
Detaylar ve başvuru formu için tıklayın.
Skip to content